środa, 17 września 2014

Raport z Budowy: High Grade WD-01 (SYSTEM Turn A 99) Turn A Gundam wraz z Effect unit "Moonlight Butterfly"



WD-01 (SYSTEM Turn A 99) Turn A Gundam wraz z Effect unit  "Moonlight Butterfly"
Frakcja: Earth Militia, Dianna Counter
Pilot: Loran Cehack

Turn A Gudanm to cud techniki, Turn A Gundam to szczytowe osiągnięcie technologiczne wszechczasów. W ten oto sposób można spokojnie określić Turn A Gundama. System Turn A 99 jest zasilany przez DHGCP, który jest w zasadzie sztuczną czarną dziurą, co nie tylko daje maszynie niewiarygodne ilości energii, ale zaoszczędza też sporo miejsca, chociażby w korpusie, dzięki czemu można było tam umieścić dodatkowe wyposażenie. Z kolei napęd zastosowany w Turn A: I-Field Beam Drive System, również dodaje sporo wolnego miejsca, które zostało zagospodarowane na dodatkowe dopalacze, dzięki czemu Turn A stał się niezwykle zwrotny. Innym dodanym cudem myśli ludzkiej jest I-Field Barier, pozwalający osłonić MSa i wszystko wewnątrz działania bariery przed dowolnym atakiem o ile ten nie będzie miał więcej siły niż bariera (większą niż eksplozja nuklearna). Standardowym wyposażeniem Turn A jest para beam saberów, tarcza i beam rifle, jednak główną i najbardziej niszczycielską bronią są mikromaszyny, które przy odpowiedniej ilości energii tworzą tak zwany Moonlight Butterfly, którego niszczycielski zasięg, może sięgnąć Jowisza. Niezamierzonym efektem mikromaszyn jest fakt, że same z siebie naprawiają uszkodzenia MSa, a nawet leczą pilota, niestety jest to proces niezwykle długotrwały. Wisienką na torcie jest umiejętność zakrzywiania światła dzięki czemu Turn A potrafi stać się niewidzialny.

Zawartość pudełka
 "Białe policapy? Pierwszy raz takie widzę?!"

Korpus



Mimo wieku Turn A nie jest jakimś wybitnie skomplikowanym modelem, niemniej widać po nim większe zaawansowanie techniczne. Widać to szczególnie po plecach i napierśniku, które są wymiennymi elementami. Zastosowany tu sposób ich wymiany jest jednocześnie prosty, a przy tym oba te elementy nie wylatują. Korpus jest też zapowiedzią sporej ilości linii podziału.

Głowa

Kilka części plus dwie naklejki. Choć osobiście radzę darować sobie tą z symbolem  Turn A i zamiast tego użyć markera do oczu, bo naklejka jest wyjątkowo tandetna i raczej pasuje do NG z początku lat 90tych a nie do modelu z 2014 roku. Cieszy też dobrze przemyślane rozłożenie części na ramkach, bałem się, że będę miał jakieś nadlewki na wąsach, ale element ten był przymocowany do ramki w bardzo sprytny sposób.

Ręce





Wielkich komplikacji tutaj nie było. Należy nadmienić, że naklejki na ręce ( i przy okazji na nogi) są w porządku i świetnie się sprawdzają. Niemniej panel lainera tu trzeba było jednak zastosować w większych ilościach, spowodowane jest to samym designem MSa, którego właśnie charakteryzuje spora ich liczba.

Nogi








Jak zwykle to tutaj jest najwięcej składania i ewentualnych trudności. W tym wypadku były to jak zwykle naklejki (szczególnie te drobne czerwone, ze względu na swoje niewielkie rozmiary). Sama budowa mimo dziwności niektórych części była sprawna i nie sprawiła mi większych trudności. Raz tylko miałem lekki problem z upewnieniem się, czy łącze daną część w odpowiedni sposób. I oczywiście w ruch poszedł panel lainer.

Krocze


Krocze jest o tyle niestandardowe bo posiada tego charakterystycznego Core Fightera. Przez co trzy razy zaglądałem do instrukcji aby się upewnić, że przednie płyty pancerza, które są przy okazji skrzydłami dla Corefightera można przeciąć (zresztą zawsze pierw należy się upewnić, czy przecięcie tego elementu nie poniesie jakiś smutnych następstw). Cieszy też fakt, że dostaliśmy te żółte elementy na skrzydła a nie jakieś średnie naklejki.

Tuż przed złożeniem

I po złożeniu
  
Uzbrojenie



Tarcza to w zasadzie nieco uproszczona konstrukcja znana z Master Grade’a, podobnie jak i beam saber. Jeżeli chodzi o Beam Rifle to poza jasnymi uproszczeniami jak wymienna kolba, zamiast wysuwanej, są jeszcze te nieszczęsne naklejki, które choć sprawdzają się w większości, to w wypadku lufy wypadają dość mocno średnio, a wręcz fatalnie.

Effect unit "Moonlight Butterfly"



 Podstawka jest taka sama jak wszystkie dodawane do modeli HG (w tym wypadku jest tożsama z tą dodaną do Noble Gundama). Same skrzydła są bardzo fajne, ze sztywnego cienkiego plastiku, a nadruk jest bardzo ładny. Rozmiar też jest odpowiedni, choć zawsze mogłyby być większe. Konstrukcja mocowań na plecy jest taka jaka powinna być prosta a przy tym bardzo solidna.

Kilka zdjęć gotowego modelu





 
Turn A z różnych linii: MG, HG, SD i bliżej mi nieznany automat.

1/144 Correct Century

At the bottom of the Byston Well

Brak komentarzy: