niedziela, 14 września 2014

Raport z Budowy: 1/144 Concept 6-1-2 Turn X
Concept 6-1-2 Turn X
Frakcja: Moonrace (Gingham Fleet)
Pilot: Gym Ghingham

Turn X to "brat" Turn A Gundama odkryty po wielu tysiącach lat na księżycu i to właśnie obie te jednostki przyczyniły się do zagłady poprzedniej ludzkiej cywilizacji. Turn X charakteryzuje się ogromną siłą, to doskonała maszyna bojowa przewyższająca wszystko czym dysponowały ziemskie milicje jak i Moonrace. 

Nogi Ze wszystkich tych Non Grade’ów najbliżej HG jest właśnie Turn X. Sporo elementów jednak wynika głównie z designu Mecha. Model jest nietypowy, nie pasujący wręcz do żadnego  z dotychczasowych schematów i to najlepiej widać po budowie nóg, aż mnie przeraża perspektywa ich składania w wyżej skali. Póki co panelowanie nie przeraża.

Ręce


Tutaj powrót to charakterystycznej prostoty całej tej linii. Ot parę części plus marker i dłoń z PoliCapu. Druga ręka niestety się nie rozkłada, co podobno potkało się z ostrą reakcją fanów. Marker wciąż używany umiarkowanie.

Korpus z kroczem
Korpus był dziwny i mimo, że składało się go dosyć łatwo to jednak było to nieco niekomfortowe. Markerami tutaj trzeba było się namazać, aby jakoś złamać ten mocno jasny pistacjowy kolor. Tak samo jest z kroczem, marker, marker i jeszcze raz marker.

Plecak
Prosta nie wymagająca komentarza konstrukcja, teoretycznie mógłbym go jeszcze podkreślić markerem, ale niespecjalnie mi się to chciało robić. Miłym akcentem jest obecność gniazd na Beam Rifle i Bazookę.

Głowa
Dwa elementy plus marker (dużo markera).


Uzbrojenie
I znów łatwe do złożenia, składające się z dwóch części na element standardowe Guny.

Tuż przed złożeniem

I po złożeniu

A tak przedstawia się pozbawiony markera Turn X (zdjęcie wykonane przez somaeon)


Parę zdjęć gotowego modeluAt the bottom of Byston Well

Brak komentarzy: