niedziela, 17 sierpnia 2014

Raport z Budowy: High Grade PMX-001 Palace Athene


 PMX-001 Palace Athene
Frakcja: Titans/Zeon Europa*
Pilot: Reccoa Londe/ Hilde Nietzsche*

Palace Athene to jeden z kilku skonstruowanych przez Scirocco MSów na pokładzie swojego okrętu flogowego Jupitris i podobnie jak reszta jego konstrukcji powstał tylko jeden egzemplarz. Palace Arhene została wyposażona w masę potężnego uzbrojenia od podwójnego działa cząsteczkowego, przez szpony na stopach na rakietach kończąc. W zasadzie PMX-001 jest uzbrojona nie zgorzej niż okręty. Jednak rozmiar i sam kształt maszyny powodują, że MS nie jest zbyt zwrotny i szybki. Palace Athene została zniszczona podczas bitwy kończącej konflikt Gryps.

*Gdy rozpoczynał się konflikt między Neo Zeonem a Federacją, jedna z dawnych Zeonowych tajnych organizacji: Zeon Europa rozpoczął systematyczne dobijanie resztek jakie pozostały zarówno po Tytanach jak i ND. Na pokładzie jednego z przechwyconych okrętów odnaleziono drugi egzemplarz PMX-001, po remoncie został wcielony do służby w szeregach Zeon Europa.

Zawartość pudełka
"Sporo tego, oj sporo"
Typowa budowa korpusu, choć całkowicie jeszcze nieskończona (brakuje kabli, które dochodzą przy okazji dołączających  elementów. W zasadzie jedynym panelowaniem w tym momencie były ten kremowy kołnierz.

Głowa


Głowa jest naprawdę bardzo fajna, jasne, że fajnie byłoby mieć obrotowe oko, ale zważywszy, że jest to 60 HG z kolei jestem w stanie mu to wybaczyć. Bałem się również, że przy łączeniu głowy z tułowiem, będę miał jaja z tymi kablami, ale okazało się, że wszystko ładnie się łączy.

Ręce
Jeden mały zgrzyt, re różowe "klejnoty" na naramiennikach, to niestety są naklejki i o ile z daleka wygląda to całkiem dobrze, to jak patrzymy z bliska jest dużo gorzej, szkoda. Sama budowa nie była szczególnie wymagająca i wszystko przebiegło zgodnie z planem ( i instrukcją). 

Krocze

Krocze jakie jest każdy widzi, boli nieco brak gniazda to "standardowych" podstawek do modeli HG. No te kabelki, które dołączamy do "cycków "Atheny".

Nogi

Budowa prosta i bez większych komplikacji, co mnie osobiście zdziwiło, bo to właśnie nogi zazwyczaj są najtrudniejszymi elementami konstrukcji,a tu ot parę dużych elementów, plus nieco irytujące naklejki, ale w prostocie jest siła i efekt końcowy jest bardzo ciekawy.

Back PackCzyli to co się rzuca w oczy, gdy patrzymy na PMX-001, te 8 rakiet na skrzydłach, które mają nieco ograniczone ruchy. Całość nie przestawiała większego problemu przy budowie.

Uzbrojenie

 Jedyne problemy jakie miałem przy okazji budowy urządzeń peryferyjnych, to te nieszczęsne naklejki na Beam Guna. Ciągle niestety radzę sobie z nimi średnio i przez to zajmuje mi to więcej czasu niż powinna...

Tuż przed złożeniem

I po

At the bottom of the Byston Well


Brak komentarzy: