wtorek, 26 sierpnia 2014

Raport z budowy: High Grade GF13-017NJII God Gundam

 GF13-017NJII God Gundam
Reprezentacja: Neo Japan
Pilot: Domon Kasshu

God Gandam wraz z Shining Gundamem został opracowany przez Neo Japonię na potrzeby 13 turnieju z zamierzeniem aby Shining Gundam służył Domonowi podczas eliminacji, a potężniejszy God miał zjawić się podczas walk finałowych. Jednak starcie z Devil Gundamem zmusiło Neo Japonię do wcześniejszego aktywowania God Gundama. Ten bardzo dobrze zbalansowany MS zapewnił Domonowi nie tylko zwycięstwo w 13 turnieju, ale także zniszczenie Devil Gundama.

Zawartość pudełka

Core Fighter


Dla mnie spore zaskoczenie, że myśliwiec jest w G Gundamie, ot kolejny powód aby odświeżyć sobie to anime. Budowa jakaś wielce skomplikowana nie była, trzeba było tylko uważać, aby dobrze złożyć skrzydła (pamiętać o kolejności montowania elementów).

 Korpus


Znów dosyć klasyczna High Grade’owa konstrukcja będąca łącznikiem dla pozostałych elementów. Jedyne co może sprawić problem to naklejka od Hyper Mode i na działka Vulcan na ramionach.

Głowa


 Klasyczna Gundamowa głowa, dwie naklejki, parę elementów i parę minut zabawy Gundam Markerem. Muszę przyznać, że wyszła mi bardzo dobrze, a i sama rzeźba ułatwia takie stwierdzenia.

Ręce Jeden wkurzający element: Czarne cienkie naklejki, które mają niezwykłą tendencje do odklejania się, a po nakręceniu wideorecenzji zamierzam zastąpić je markerem. Nieco poraża też liczba manipulatorów. Chyba God Gundam ma ich najwięcej spośród wszystkich modeli High Grade. A sama konstrukcja, jest dosyć typowa dla modeli tej skali.

Nogi
Nogi również nie składało się jakoś trudno, a jedyne co tutaj denerwowało, to znów cienkie czarne odklejające się naklejki, które tutaj występują w nieco większej ilości.

Krocze


 Znów trzeba było ciąć przednie elementy „sukienki” aby były od siebie niezależne, dziwne, że w modelu głównie nastawionym na pozowalność, wciąż otrzymujemy te płyty w pojedycznym elemencie w dodatku z tymi kiepawymi nalepkami. Reszta konstrukcji to typowe dwuczęściowe krocze, jedna z nielicznych zalet linii SEEDa.

Uzbrojenie
 
Tak, to tylko dwa sporej wielkości beam sabery, żadnej Bazooki ani Beam Rifle, G Gundam walczy głównie mechowymi sztukami walki ;).

Przed złożeniem…


… i po złożeniu


I parę zdjęć gotowego modelu

At the bottom of the Byston Well

Brak komentarzy: