czwartek, 19 grudnia 2013

Raport z Budowy High Grade Vierres

Aura Battler Vierres
Frakcja: Królestwo Ku
Znani Piloci: Todd Guinness
Vierres jest Aura Battlerem zaprojektowanym przez władcę Królestwa Ku Bishota Hate'a, sojusznika Drake'a. Był to jeden z wielu modeli Aura Battlerów w szczytowym okresie konfliktu na Byston Well, uzbrojony w dwa ostrza i łańcuch był jednym z potężniejszych MSów na polu bitwy mimo to, Todd nie był wstanie w nim pokonać Shou i jego Bilbine'a.

Zawartość pudełka 
NogiZaczęło się całkiem przyzwoicie, chociaż nieco mnie przeraziła ilość naklejek. Budowa nóg przebiegła bez większych problemów, chociaż już tutaj dało się zauważyć nieco zbyt sztywne stawy charakterystyczne dla całej linii. Cieszy też fakt, że pazury są z białego plastiku, co w sumie nie było na początku takie oczywiste.
Głowa

Głowa jest bardzo fajna, chociaż zawiodłem się na tym, że kły przy "twarzy" trzeba było malować markerem (na szczęście efekt wyszedł więcej niż lepiej. Sporo też tu części było biorąc pod uwagę skalę modelu. No i ten owadzi wygląd...


Krocze

Nic dodać nic ująć, parę elementów i trochę markera, dziwi mnie tutaj jeszcze bardziej, że kroczowy kieł jest biały, czego nie zdołali osiągnąć w głowie.


Ręce 


Tutaj ujawnia się problem z artykulacją, plastyczny plastik nieco utrudnia poruszanie się stawów. Sama budowa przebiegła bez większych problemów (te pojawiły się na na naramiennikach), cieszy też dbałość o szczegóły designu.

Korpus + Skrzydła

  Najfajniejsza część budowy, cieszy sam design Aura Battlera i te owadzie skrzydła. W przeciwieństwie do HG z Gundamowych Linii Aura Battlery mają figurki pilotów (z powodu różnicy w skali Aura Battlery są w 1/72). 
     Problemem w budowie były naramienniki, które za nic nie chciały wskoczyć i sporo musiałem się namęczyć aby nie zniszczyć elementu. Resztę składało się jak pisałem bardzo przyjemnie.
 Tuż przed złożeniem

I po złożeniu
 At the bottom of Byston Well
 

Brak komentarzy: