niedziela, 13 października 2013

Raport z Budowy: High Grade Heavy Metal L-Gaim


Heavy Metal L-Gaim
Frakcja: Rebel Army
Znani Piloci: Daba Myroad, Amu Fanneria

L-Gaim to domowej robory Heavy Metal klasy A skonstruowany przez przybranego ojca Daby. L-Gaim do normalnego sterowania wymaga specjalnie do tego przystosowanego ścigacza (bez którego jest wręcz niesterowalny i bardzo topornie reaguje na kontroler), z ścigaczem okazuje się bardzo łatwym w pilotażu i wytrzymałym Heavy Metalem, a z dobrym pilotem przewyższa większość maszyn armii Poseidal. Ogromnym atutem konstrukcji L-Gaima była ława produkcja, przez co Armia Rebeliantów bardzo szybko rozpoczęła masową produkcje L-Gaimów, które niewiele ustępowały prototypowi.


"Gdzie wsiąkł Mixmaster?"

Nogi

Myślałem, że to najgorszy etap budowy L-Gaima (dopóki nie dotarłem do nóg). Generalnie składało się prawie nieźle, jednak  brązowe części i niespecjalna instrukcja mocno mi utrudniły zabawę. Obawiałem się też trochę o mechanizm do "dopalaczy", że będzie toporno-luźny, ale działa bezproblemowo.

Głowa

Jeden bardzo trudny moment, antenki. Głowę składa się dziwne i przez nieuwagę, albo z powodu głupiej instrukcji można bardzo łatwo połamać te antenki/różki. Sam musiałem kleić jedną z nich :/.

Ręce


Najgorsza część budowy były właśnie ręce, raz że brązowy plastik jest mocno średni, to dodatkowo, znów przez instrukcję miałem kłopoty. Mianowicie źle jest złożyłem, przez co były luźniejsze niż najluźniejszy element 1/100 SUMO, po rozebraniu ręki i spojrzeniu w instrukcje z lupą i uwagę udało mi się w kocu sklecić ręce tak jak powinienem.

 Korpus


Tu już problemów w budowie nie było, wszystko poszło bez problemów i nawet instrukcja była tu wyjątkowo jasna.

Krocze

Tak jak powyżej, żadnych większych uwag, jedynie trza było tu podziałać Gundam Markerem.

BackPack

Znów zapomniałem zdjęcia gotowego elementu... Backpack daje nam możliwość zbudowania L-Gaima w wersji lądowej i kosmicznej.

Tarcza i uzbrojenie


Najlepszą rzeczą w całym L-Gaimie (oprócz fajnego Designu) jest tarcza w której możemy ukryć broń. Na zdjęciach nie ma kabli zasilających... O których najlepiej zapomnieć...

Tuż przed złożeniem
 I po złożeniu

At the bottom of Byston Well

Brak komentarzy: