niedziela, 20 października 2013

Raport z Budowy: High Grade MS-07H-8 Gouf Flight Type


Gouf Flight Type
Frakcja: Principality of Zeon 

Gouf Flight Type jest pozostałością po anulowanym programie opracowania latającego atmosferycznego MSa. Mimo iż program zarzucono wyprodukowano krótką linię MS-07H-8, która wzięła udział w walkach w południowo wschodniej Azji. W porównaniu do wersji testowej (oznaczonej numerem 4) jest lepiej uzbrojony, bardziej areodynamiczny i zmieniono silniki na mocniejsze

Zawartość pudełka

Ręce


Najbardziej (oprócz broni) skomplikowany etap budowy,  ręki najwięcej części  i trzeba było trochę podczytać instrukcje, która niestety jak w przypadku starszych modeli potrafi być nieczytelna.

Głowa
 Głowa to klasyk wczesnych HG, w zasadzie oparta o ten sam schemat budowy co głowa Zaku III. Trzeba było nieco popracować markerami, a efekt jest całkiem zadowalający. 

Korpus

 I przy okazji krocze... Tutaj najbardziej odczuwa się wiek modelu pojedyncze duże bloki plastiku łączone niewielkimi PoliCapami, przez co model jest "lekko" pusty w środku.

Nogi


Nogi to taka krzyżówka rąk i korpusu, czyli nieco bardziej skomplikowane momenty, plus spore puste części nóg. Oczywiście dodatkowo trzeba było nakleić spore naklejki, które w obecnych HG byłyby normalnie osobnymi częściami.

Backpack
 Małe silniki plus dwie lotki.


Przed złożeniem 

I po złożeniu

UzbrojenieTu trzeba było trochę poskładać (lepiej późno niż wcale). Całkiem sporo zróżnicowanych części, plus pas amunicyjny z teoretycznie elastycznego plastiku, który o dziwo bardzo dobrze trzyma się na swoim miejscu. Całość sprawia bardzo fajne wrażenie  i co najważniejsze nie rozlatuje się.

No Gouf w pełni uzbrojony i gotowy
 
 At the bottom of Byston Well

Brak komentarzy: