niedziela, 4 sierpnia 2013

Raport z budowy: High Grade MSN-03 Jagd Doga


MSN-03 Jagd Doga
Frakcja: Neo Zeon
Pilot: Gyunei Guss

MSN-03 Jagd Doga to efekt rozwoju Geara Doga w stronę MSów masowej produkcji dla Newtypów. Wyposażono go w Funele, Psy Commu i PsychoFrame. Niestety z racji krótkiego żywota drugiego Neo Zeonu, model ten nie wszedł do masowej produkcji. W II Wojnie Neo Zeonu wzięły udział dwie maszyny.

Zawartość pudełka 
"Dawać, dawać, trzeba to jeszcze dzisaj posegregować!"

Korpus
Klasyk… składało bez większych problemów. Oczywiście nieco irytujące jest panelowanie kabli. Całość trzyma się dobrze i (wyjątkowo dla tego modelu) jest bardzo solidne. Oczywiście, jak w każdym korpusie w HG, trzeba uważać, aby nie zapomnieć o żadnym PolyCapie.

Głowa


  Obrotowe oko! Szkoda, że Bandai się z tego wycofał (chyba), bo efekt mocno pomaga przy ustawiania modelu. Co prawda w wypadku Dogi niespecjalnie je widać, ale i tak świetny akcent. Sama głowa mocno ptasia, nawet są dwie naklejki udające oczy.

Beam Assault Rifle

Bardzo fajny karabin, choć nie jestem fanem Kontrataku Chara, to uzbrojenie się w tym filmie było wyjątkowo udane.

Beam Saber


Tarcza

Bardzo fajna tarcza, później naklejka Neo Zeonu została zastąpiona malunkiem (czyt. zamalowanie wytłoczonego logo w tarczy).

Beam Saber


Ręce

 Najbardziej skomplikowany element budowy. Składało się łatwo, ale trzeba było uważać przy konstrukcji stawów czy poszczególne elementy są montowane w prawidłowy sposób. Myślałm też, że silniki w ramionach będą stanowić problem, ale okazało się, że siedzą pewnie.

Nogi

Nogi były zaskakująco łatwe w składaniu, bardzo przypominały mi te z Doma. Jedynie nie wiem czemu miałem problem z prawą stopą, jakoś nie chciała się złożyć, ale w końcu podołałem.

Krocze 
Szybka i sprawna budowa, bardzo fajnie, że przednie płyty pancerza są niezależne od siebie, sporo to dodaje punktów przy pozowaniu (co temu Msowi jestbardzo potrzebne).

Backpack
Prosty w budowie niemniej, trzeba było potem namachać się markerem przy kolorowaniu silników.

Video Podsumowanie 

Brak komentarzy: