niedziela, 28 lipca 2013

Raport z budowy: High Grade AMX-011 Zaku III

AMX-011 Zaku III
Frakcja: Neo ZeonZaku III miał pecha i to sporego, ale nie tylko zyskał szacunek mimo wielu kłód rzucanych temu projektowi  pod nogi, ale pokazał, że potrafi walczyć z silniejszymi MSami odnosząc spore sukcesy. Zaku III jest krewniakiem pierwszych Zaku z czasów Wojny Jednorocznej.  Miał być nowym symbolem dla odradzającego się Księstwa, jednak postawiono na produkcje bardziej zawansowanych modeli takich jak Doven Wolf. Mimo iż Zaku III doczekał się niewielu egzemplarzy godnie służył lojalistom Haman Karn podczas wojny domowej, wielokrotnie pokonując teoretycznie silniejsze Wolfy.

Zawartość pudełka

Nogi

Ehh… stare HG… taki twardy i nieco kruchy plastik, który niespecjalny jest w dodatku, a sama budowa zmusza do uwagi  aby przypadkiem większe cienkie części nie popękały… Generalnie prosta budowa,  choć fakt faktem trzeba było się pomęczyć aby części ładnie sięstyknęły. A same nogi są cóż... lekko Domowe.

 GłowaZaku III jest z okresu kiedy nie mam pretensji o nieobrotowe oko, zatem do głowy nie mam żadnych zastrzeżeń, ba nawet antenki, które w takich wypadkach często lubią odpadać tutaj trzymają się wyjątkowo solidnie i nie zamierzają opuścić swoich gniazd za żadne skarby… i dobrze.


Ręce 


Tutaj najlepiej widać wiek modelu, gdyż im starszy tym bardziej ręce są takie same i różnią się jedynie dłońmi, tutaj co prawda różnica jest jeszcze w naramiennikach, ale poza tym to dwa identyczne elementy, które składało się łatwo i szybko, na plus, że Zaku jest oburęczny. 

Tułów i plecak

Niestety tutaj nie zrobiłem zdjęć. Tułów jak to zwykle bywa w HG składa się z niewielkiej ilości części zwykłych i masy policapów. Trza było pilnować tylko aby o żadnym nie zapomnieć.

Krocze
Tutaj najbardziej trzaba było uważać na twardy i zarazem kruchy plastik, aby przy większej silne przypadkiem nie popękał (ale nie było tak źle i wszystko poszło gładko). Jedyne co tutaj irytuje to silniki przy udach, które lubią odpadać…


Tuż przed złożeniem
W trakcie składania....
"Dalej panowie! Mamy napięty harmonogram".

I po złożeniu

Beam Rifle 

Bardzo fajny karabin, Szczególnie bagnet mnie urzekł.

Podsumowanie

Brak komentarzy: