niedziela, 7 kwietnia 2013

Raport z Budowy:High Grade AGE-1 Gundam AGE-1 Normal i AGE-1R


AGE-1 Gundam AGE-1 Normal/ AGE-1R Gundam AGE-1 Razor
Frakcja: Federacja Ziemska 
Pilot:Flit Asuno

Age-1 Gundam
Age-1 to rodzinna własność rodu Asuno. Został skonstruowany na bazie danych z Age System o legendarnym Gundamie, który doprowadził do pokoju między Ziemią a Koloniami. Age-1 w swojej pierwszej misji bojowej okazał się jedyną Federacyjną maszyną zdolną do walki z siłami Vegan. Dzięki systemowi AGE, Gundam ten jest w stanie przystosowywać się do zmian na polu walki zwiększając jego skuteczność. Dodatkowo modułowa budowa pozwala na łatwe zmiany nie tylko uzbrojenia, ale i charakteru tego Gundama. Co uczyniło go tak groźnym w walce z mieszkańcami kolonii Marsjańskich.

Age-1R Gundam Razor
Age-1R to dalsza ewolucja trybu Age-1S Spallow, służącym do walki w zwarciu. Nowe ogromne ostrza Razor charakteryzują się wielowarstwową bardzo wytrzymałą konstrukcją, która pozwala temu Gundamowi na długotrwałą walkę, a przy tym MS nic nie traci ze swojej zwrotności. Po połączeniu ostrza tworzą bumerang, dając Razorowi namiastkę broni przeznaczonej do walki na odległość. Przez ogromne osiągi Razor jest bardzo trudną do opanowania maszyną.


Część Wspólna
KorpusBardzo fajna konstrukcja, dobrze się budowało, ba nawet sam nakleiłem naklejkę!!! Reprezentującą AGE System. Tradycyjnie trzeba uważać, na to aby nie pomylić stawów na ramiona.

Głowa

Głowa to standard, chociaż ten ciemnoszary pas sprawił mi nieco problemu, bo nie za bardzo wiedziałem jak to połączyć, ale w sumie się udało.

To tyle, jeżeli chodzi  o część wspólną dla Normala i Razora, reszta to już dwie osobne budowy, pierw od tego małego dodatku jakim jest Razor.

 Tryb Razor 
  
Ręce Największym problemem całej budowy jest kiepska instrukcja, którą zresztą trzeba wydrukować, albo szczytywać z JPGa, bo oryginalnie była jedynie w czasopiśmie. A same ręce, zbudowałem, o dziwo dosyć szybko, szkoda tylko, że ostrza składają się jedynie z jednego kawałka plastiku, a szkoda, bo chociaż jeden dodatkowy kolor dodałby im więcej wyrazu.

Krocze
Tu było w sumie najmniej do roboty w stosunku do wersji normal, różnica jest w płytach osłonowych. I była najłatwiejszym do połapania się elementem w instrukcji.

Nogi 
O dziwo właśnie przy nogach miałem największe problemy, gdyż na instrukcji, często były pomylone numery części i ciężko było mi chwycić w którym miejscu przechodzę z instrukcji z Normala do Razora.
Przed złożeniem

Po złożeniu 

Tryb Normal

Ręce


No i przechodzimy do standardowego Age'a 1. Budowa z instrukcją z prawdziwego zdarzenia jest dużo i to dużo przyjemniejsza. Fajnie się składało i nie było żadnego problemu. Dopiero tutaj mamy różnicę w budowie między lewą a prawą ręką.

 NogiPrzy nogach trochę pracy było. Zastanawiałem się też, czy czarnego elementu widocznego na zdjęciu po prostu nie zamalować, ale ostatecznie skończyło się na naklejce.

Krocze
Tutaj budowa była w zasadzie automatycznie ukończona, wystarczyło jedynie podmienić płyty osłonowe.

Przed złożeniem

Po złożeniu

Wyposażenie

Beam Rife

Broń jest fajna, zaskoczyła mnie komplikacja, bo zazwyczaj tego typu broń, to dwa łączone ze sobą kawałki plastiku.

Tarcza
A tutaj to już mamy klasyk.

Po dozbrojeniu

Podsumowanie
Kupując Razora wraz ze zwykłym Agemem-1 dostajemy te dodatkowe party za 100 Yenów (czyli jakieś 3,45zł) i to wtedy jest dobra inwestycja, bo można się tym fajnie pobawić ze zwykłym Age'em. Ale osobno... czyli za 1000 Yenów. Party Razor przestają być niestety opłacalne. Tzn. Dalej by były gdyby nie to, że Razor korzysta ze stawów normala i przy zmianie opcji, trzeba w zasadzie nogi, ręce i krocze rozbierać. Co mnie osobiście mocno wkurzyło. Cholera liczą sobie 1000Yenów za Razora, a nie dodają do niego stawów, co teoretycznie zmusza do wyboru między Normalem a Razorem. Co prawda rozbieranie i składanie nie jest specjalnie trudne czy ryzykowne, ale na dłuższą metę denerwuje i w zasadzie eliminuje flagowy gimmick Age'a: modułowość. W sumie jak tak pomyśle, to niegłupim rozwiązaniem byłaby sprzedaż po prostu samych rąk i nóg z różnych wersji Age'a jako dodatki do standardowej wersji, a nie produkcja za każdym razem nowego HG. Ba sam bym sobie pewnie pokupował większość wersji

Sam Normal to solidny, choć mocno niewyróżniający się HG, ma fajne naklejki i stanowi kolejną generacje odświeżonego RX-78-2, a przy tym coś dodającego. Osobiście nie należę do obozu wrogów Age'a a samą serie przyjąłem dość ciepło. Podobnie jak ten model. Dla odmiany powiem, że to fajny model startowy, podobnie jak... o tym opowie ktoś inny następnym razem.
 

Zdjęcia gotowego modelu
 Część wspólna

Tryb Razor 
  
Widok z przodu

Widok z tyłu
Mimo braku dodatkowych akcesoriów, można się nim fajnie ba... można go fajnie pozować :).

No i Bomerang.

 Zdjęcia Porównawcze 
Do HG z UC i z AW.

Do klasy MG.

Do marek Hasbro.

 Tryb Normal
Z przodu.

Z tyłu.

Dwie wersje długości Beam Saberów.

Rycerska poza.

No i klasyczny beam rifle. 

Brak komentarzy: