niedziela, 31 marca 2013

Raport z Budowy: High Grade YAMS-132 Rozen ZuluYAMS-132 Rozen Zulu
Frakcja: Neo Zeon
Pilot: Angelo Sauper

Koncept Rozen Zulu został oparty na eksperymentalnym MSie przeznaczonym na Newtype'ów: Hamma Hamma, jako MS szachujący PsyCommu dzięki zastosowaniu Psycho Jammer. Niemniej Rozen Zulu to w zasadzie ciężko zmodyfikowany Geara Zulu z wykorzystaniem części zapasowych do Sinanju. MS jest wyposażony w system INCOM, który czyni go doskonałą bronią do walki na dystans. Niestety specyfika konstrukcji i uzbrojenia powoduję, że Rozen jest w zasadzie bezbronny w zwarciu.

Zawartość pudełka 
 Sporo tych części.


GłowaPierwszy element... i od razu zawód... cholera... czemu znów oko to nie ruchoma naklejka?! Przecież w zwykłych Zulu oko jest obrotowe... Wielka szkoda, a tak standardowy Zulowy łeb. 

Korpus


Budowa problemowa w sumie nie była, jedyne co dawało się we znaki, to oczywiście białe cienkie naklejki, których wszędzie pełno. A tak zero problemu, trzeba było tylko uważać, aby nie pomylić lewego z prawym stawem.

Ręce


Edward Szczypcoręki... Znów trochę białych naklejek na ramiona i stosunkowo skomplikowane ręce, będące przy tym główną bronią tego MSa. W zasadzie tu było najwięcej roboty.

Nogi

Są... cóż... zgrabne... generalnie dlatego, że są dłuugie i mają gustowne obcasy... nie są to co prawda kozaczki Arcee z Energonu... ale blisko. Generalnie problemem był z brakiem jednej naklejki, która mi zaginęła, na szczęście mam biały marker, który z powodzeniem ją zastąpił. Budowa nie miała jakiś nadzwyczajnie trudnych elementów.

KroczeNiewiele można tu napisać, to w zasadzie standardowa budowa Zeonowego krocza, za wyjątkiem niezależnych od siebie osłon na uda. Krocze to solidna konstrukcja z gniazdem na nogi. Oczywiście są też naklejki...

Przed złożeniem

Po złożeniu
Tak się prezentuje sam Zulu, bez dodatkowego wyposażenia i backpacka.

Doposażenie 
Funnele?

Nie wiem, czy Rozen jest wyposażony w funnele, nigdzie na ten temat nie mogłem znaleść informacji, ale sporo wskazuje, że jednak tak. Mają kształt rozwiniętych kwiatów róży i dla odmiany posiadają  podstawki na nie. 

Mega Beam Shield

Bardzo fajna tarcza, będąca przy okazji bronią. 

Backpack
Skrzydła, gdzie chowają się funnele, plus dwa silniki. Fajnie się to budowało.

I model gotowy
A tu już z całym wyposażeniem.

Podsumowanie
Pierwsze co zwróciło moją uwagę, to zupełnie inny koloryt plastiku niż ten jaki nie tylko jest w anime, ale jaki widzimy na zdjęciach promocyjnych. Też nie jestem w stanie powiedzieć, dlaczego zostało coś takiego zrobione. Niemniej zmieniony koloryt wielce nie psuje wrażeń estetycznych. Choć sam wolałbym, żeby MS był bardziej jednolity kolorystycznie. Ba to połączenie brązu i purpury wcale nie wypada źle i nie jest to problem. Problemem jest brak ruchomego oka, który uważam za skandal jak za tak drogą figurkę i wybór między długim kablem INCOMu, albo dwoma krótkimi,  co stało na przeszkodzie dorzucić te 3 sznurki ekstra?  Jednak z zakupu jestem stosunkowo zadowolony, bardzo fajnie mi uzupełnia kolekcje moich Zeonowych maszyn, choć jest MSem gościa, którego darze co najwyżej pogardą. Motyw z wysuwanymi szczypcami i funelami na podstawkach, też dodaje sporo możliwości wypozowania modelu. 

Zdjęcia Gotowego Modelu
 Ukłon...


 Jako, że to MS nastawiony wyłącznie na walkę na odległość, kiepsko wychodzą mu bardziej bojowe pozy...
INCOM i Funnele? w akcji. Bardzo fajnie, że to uzbrojenie dostało dodatkowe podpórki, co często nie jest takie oczywiste.
Full Frontal i jego nałożnica... (raczej nałożnik...?)

Zdjęcie Porównawcze 
Do klasy MG


Późne UC w MG i średnie UC w HG.

Rodzina Zulu.

Do NZ-666 Kshatriya

Do Marek Hasbro.

I na zakończenie....
Podobno Rozen Zulu to przebudowany Geara Zulu z użyciem części od Sinanju...

Brak komentarzy: