wtorek, 26 kwietnia 2011

Raport z Budowy: High Grade GF13-050NSW Nobell Gundam


GF13-050NSW Nobell Gundam
Reprezentacja: Neo Szwecja
Pilot: Allenby Beardsley

Nobell Gundam został skonstruowany w Neo Szwecji w 60 roku FC specjalnie na 13 turniej Gundamów, który odbywał się w Hong Kongu. Mimo iż reprezentuje Neo Szwecję, bardziej przypomina uczennicę z japońskiej szkoły, a nie jak w przypadku innych reprezentacji posiada wiele cech charakterystycznych dla danego kraju. Jedynie nazwa wywodząca się od Alfreda Nobla, może przywoływać na myśl ten skandynawski kraj. Mamy tu do czynienia z lekką konstrukcją wyposażoną w niewielkie ilości uzbrojenia, gdyż główną bronią Nobella jest szybkość, Gundam ten wyposażony jest też w Berserker System który znacznie poprawia osiągi maszyny, jednak znacząco wpływa na pilota. Ciekawostką jest też fakt, że Allenby Beardsley jest jedyną kobietą uczestniczącą w 13 turnieju, miała też znaczący wpływ podczas ostatecznej konfrontacji z Devil Gundamem.

Zawartość Pudełka

Tors


Ta kokarda jest słitaśna! A tak na poważnie, to dosyć prosta budowa, choć po drodze zapomniałem nalepić paru naklejek... Cóż gdzie się człowiek spieszy, tam się diabeł cieszy...

Głowa

Głowa jest jednym z najtrudniejszych ( o ile nie najtrudniejsza) elementów budowy, trudność przede wszystkim sprawiło mi wielkość elementów, A także stosunkowa spora ich ilość (niektóre MG mają prostsze głowy), no i konieczność panelowania niewielkich elementów.

Ręce


Nobell ma baaardzo fajne dłonie, bardzo kobiece ^^. Sama budowa była dosyć prosta i przyjemna. Chociaż (patrz zdjęcie 1) kilka razy sprawdzałem z instrukcją czy właściwie umieściłem elementy ramion. 

Efekty dotychczasowej budowy

Nogi

Są... zgrabne... Naprawdę! Sama budowa przypominała budowę rąk i jakby się przyjrzeć to liczba elementów niemal taka sama jak ilość elementów rąk i podobnie jak w ich przypadku patrzyłem przy kolanach czy dobrze montuje wyznaczone elementy. Mogę tu zaznaczyć, że zabarakowałem i spanelowałem niepotrzebnie parę elementów... trza wyczyścić!

Krocze Znów kokarda piiiiiisk! Krocze jest standardowe dla obecnych HG, w którym jest ukryty wlot (^^', bez skojarzeń) na podstawkę i możliwości poziomego obrotu nóg. Sama budowa raczej standardowa, wiele do instrukcji nie trzeba było zaglądać.

No i gotowy model (no prawie)
Teraz dopiero jest gotowy... znaczy gotowa :). Zapomniałem o systemie chłodzącym ^^.


Podsumowanie
Gdy pojawiła się jedynie zapowiedź tego modelu, to od razu wiedziałem, że chce go mieć! Siłą tej figurki nie jest skomplikowana budowa, ale sam design, który jest unikalny, przez wszystkie serie przewijały się kobiece mechy, ale te były tak kojarzone generalnie tylko z powodu nazwy, albo faktu, że kobiety je pilotowały. Nobell nie jest pozbawiony wad, przy bardziej wygiętej stopie, ta potrafi odpaść, sama budowa jest prosta i przychodzą namyśl najłatwiejsze budowy. Jednak model ma to coś, przez co można wybaczyć mu wszystko, przepiękny design i smukłość, a także bardzo interesującą broń, która zwiększa liczbę możliwości ustawienia jej na półce. Cieszy też fakt, że dodano podstawkę i dodatkową parę dłoni dla God Gundama, żeby można było oba modele ustawić w wspólnej pozie ^^.

A teraz parę zdjęć gotowego modelu.

 Widok z Przodu.

Widok z tyłu.W Gundamie, każdy znajdzie swoje fetysze :D 


Wszystkie moje "damskie" MSy.

Nobell w stosunku do HG Gundama X Dividera i MG F91 Gundama

W porównaniu do Cobra Commandera i Swoopa z Animated

 W porównaniu do Revoltecha Ingrama z Patlabora i Black Convoya z RiDa

 A tak prezentuje się na półce, wielki plus za dołączoną podstawkę.

Brak komentarzy: