poniedziałek, 11 maja 2009

Raport z Budowy: Master Grade RX-79 (G) GundamRX-79(G)GUNDAM MASS PRODUCTION GROUND
Frakcja: Federacja Ziemska

Kolejny model z Kalendarza Uniwersalnego i kolejny z genialnej OVY 08TH MS Team będącej spin offem do oryginalnego Gundama. Sam Gundam jest pierwszym Gundamem masowej produkcji używany do walk wyłącznie na ziemi. Główna drużyna serii korzysta właśnie z tych maszyn, dopiero pod koniec serii główny bohater przesiada się na EZ8.

Ręce

Sunstorm: "AAAA Znowu śruby!!!"Sunstorm: "Warto zwrócić uwagę, na skomplikowanie jednej z par dłoni, które są w zestawie."


Sunstorm:"I znowu śruba, ale nie było z nią kłopotów..."


Gdy zobaczyłem, tę żółtą folie zawierającą cztery śruby omal się nie rozpłakałem, ale zacisnąłem zęby i wziąłem się do roboty, o dziwo ze śrubami nie było żadnych problemów, a i tu po raz pierwszy natrafiłem na sytuacje, gdzie śruby były niezbędne (szczególnie srebrne). Reszta elementów, była już budowana machinalnie. Bardzo ciekawe są też dłonie z artykulacją.

NogiSunstorm: Jakość zdjęcia spowodowana jest, potrzebą zachowania tajemnicy wojskowej Federacjii".


Nogi jak widać po zdjęciach były bardzo skomplikowane, szczególnie jedna z płyt pancerza, która zakrywała schowek na Beam Saber wymagała ode mnie najwięcej pracy, aby złożyć to tak, żeby działało, jednak poradziłem sobie. Reszta budowy przebiegła bez większych problemów, Nogi, to jedna z największych zalet tego Gundama.

Głowa


Głowa mimo, że jest standardowa i w zasadzie jej budowa wyglądała identycznie, jak przy budowie głowy RX-78, czy Zety, to jednak trzeba oddać jej honor, prezentuje się naprawdę niesamowicie.

Krocze

Podobnie jak przy innych budowach, krocze nie wymaga wiele pracy, choć tu po raz pierwszy natknąłem się na to, że stawy na nogi złożone były z dwóch elementów, co znacznie podwyższało swobodę ruchu modelu.

Korpus

Korpus wymagał dość sporo pracy, szczególnie elementy wykończeniowe wymagały precyzji. Szczególnie podoba mi się kabina pilota, po raz pierwszy łatwo się ją otwiera, a nie jak w Qubeley czy Goufie wymaga istnych akrobacji palcami.

Plecak

Plecak, ma możliwość rozkładania się i składania (do przytrzymania wielkiej skrzyni zawierającej haubicę. Wymagała sporo pracy, a jej skomplikowanie nie było mniejsze od rąk czy nóg, szkoda, ze nie wpadłem na pomysł porobienia zdjęć procesu konstrukcji..

Naramienniki

Trochę oszukałem, gdyż budowa naramienników powinna być po broni. Jednak spieszyłem się, żeby pierwszego wieczora połączyć wszystkie zbudowane elementy. Były dwie wersje naramienników.


No i udało się pierwszego dnia połączyć wszystkie zbudowane elementy.

Broń
Haubica


Sunstorm:"Odwzorowali go tak dokładnie, że wkłada się nawet amunicje do magazynka."
Beam Saber:

Sunstorm:"Mistrz krzyżacki oferuje wam te oto dwa nagie miecze..."

Karabin Maszynowy


Beam Rife

Sunstorm:"Chyba najbardziej stereotypowa broń Gundama."

Tarcza

Sunstorm: "Coś mała..."

Kontener na HaubiceSunstorm:"O skrzynia ze skarbami!"

Gotowy Model


Podsumowanie
Gundam prezentuje się świetnie, ma bardzo dobre kolory, miłe dla oka, tak samo jakość plastiku spełnia wszystkie najwyższe wymagania, spore wrażenie robi też jego uzbrojenie, a jego Haubica jest po prostu świetna. W zasadzie jedynym mankamentem tej figurki jest sposób jaki dzierży on broń, zdecydowanie za łatwo wypada z rąk, co jest naprawdę irytujące przy robieniu np. galerii tej figurki, jednak to jedyna wada, świetna pozowalność, wręcz genialny design, całkowicie przyćmiewają tę jedyną wadę, która może wynikać z mojego partactwa, przy pozowaniu.
Model kupiłem nie jako z rozpędu, głównie po to aby odreagować nieudane zamówienie na inne modele z którego musiałem zrezygnować. Trafiłem na niego na aukcji u Nintendo Passion, wiedziałem o nim i fakt, że miałem już Goufa z Trio Master Grade'ów z 08th MS Team, to postanowiłem zebrać je wszystkie.

I jak zawsze na sam koniec Mini Galeria modeluZdjęcie "Promocyjne"
Z otwartym kokpitem pilota.

"Co my tu mamy?"


"Prezenty!"


Prawdziwe BFG.


"YO JOE!!!"

I znów dwa zdjęcia dla transformery.pl

Porównanie do klasy Voyager.


Porównanie do Klasy Deluxe.

1 komentarz:

Mario pisze...

Pięknie prezentuje się ten model. Pochwała z tak dokładnego raportu. Mimo wysokiej jakości modelu, nie ma problemu ze złożeniem. Oby kolekcja rosła i twoja galeria wzbogacała stronkę. Dodam jednak że jakość zdjęć powinna się polepszyć. To właśnie zdjęcia odzwierciedlają piękno modelu.