wtorek, 7 kwietnia 2009

Top 10: Najlepsze Openingi z serii Gundam

Dziś mamy Trzydziestolecie Gundama, niestety nie udało mi się obejrzeć Gundam X’a, napisać jakiegoś felietonu, czy opowiadania, za to postanowiłem zrobić mój własny ranking openingów ze wszystkich serii Gundam.

Miejsce 10: Victory Gundam Opening 1
Jego dosyć radosny klimat powoduje, że odnosimy wrażenie, o pogodnym i optymistycznym nastroju tej serii, nic bardziej mylnego, zanim się obejrzymy, mamy przerąbane i trza się uporać z tą depresyjną i mroczną serią.

Miejsce 9: F91 Gundam Opening 1
Wiem, że tak naprawdę nie powinienem uwzględniać go w openingu, bo w zasadzie nigdy się nie pojawił, gdyż serie skasowano jeszcze na etapie produkcji, dając nam ochłap w postaci filmu kinowego, co prawda jest to bardzo smakowity ochłap, ale wciąż ochłap. Opening ma genialną piosenkę przewodnią.

Miejsce 8: Gundam 0079
Po prostu nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć oryginalnego Gundama, piosenka po prostu świetna, nic tylko słuchać.

Miejsce 7: Turn A Gundam Opening 1
Seria wciąż przede mną, ale ja już uwielbiam pierwszy opening, świetna muzyka i w prosty sposób przestawienie bohaterów serii.

Miejsce 6: Gundam Stardust Memory Opening 1
Wiem, że serie oceniłem dosyć nisko, ale jak już pisałem w recenzji, jej największą siłą są pierwsze odcinki i genialny pierwszy odcinek, charakteryzujący się świetną muzyką i wręcz genialną animacją.

Miejsce 5: ZZ Gundam Opening 2
ZZ nie jest lubiany, ale mi się ta seria bardzo podoba, w szczególności jej druga część, zauważyłem, że poziom wielu serii jest uzależniony od openingu, jak pierwszy jest świetny to i pierwsza część jest świetna, jak 2 op jest kiepski to i seria jest słabsza. Tu mamy właśnie do czynienia z taka sytuacją, świetna muzyka no i całą uwagę kradnie Haman Karn.

Miejsce 4: G Gundam Opening 1
G Gundam cechuje się dziwną rzeczą, mimo, wyraźnie słabszej fabuły, bardziej prostej, to cechuje go niezwykły klimat, jak dotąd w Gundamach niespotykany. Za to w dużej mierze odpowiedzialne są oba genialne openingi, ale to jednak pierwszy trafił do mnie najbardziej, Głównie, przez piosenkę.

Miejsce 3: Gundam X Oba Openingi
Wiem, to małe oszustwo, ale nie mogłem się zdecydować, który opening umieścić, na mojej liście, zdecydowałem się, więc na oba. To niesamowite, że dostaliśmy, dwa równie świetne openingi, gdzie nie idzie rozstrzygnąć, który jest lepszy.

Miejsce 2: Gundam 08th MS Team
Czy jest jeszcze Opening, w którym pokazano zwykłych piechurów? Czy w ogóle życie w bazie? Nie sądzę, genialny klimat buduje ten Opening, zmuszając do oglądania tej serii z zapartym tchem.

No i w końcu dotarliśmy do najlepszego openingu ze wszystkich:

Miejsce 1: Zeta Gundam Opening 1
Zdziwieni co nie :P. Kocham Zete, a jej pierwszy opening to kolejny dowód na to, że mamy do czynienia z jednym z najlepszych Gundamów, cechuje go genialny utwór przewodni, i sceny których lwia część akcji odbywa się w kosmosie, nakreśla nieco klaustrofobiczny i mroczny klimat serii.

3 komentarze:

MacGazda pisze...

Świetny pomysł z rankingiem, liczę na więcej takich (nie tylko związanych z openingami). Mam coraz większą ochotę na zapoznanie się z universum Gundama.

Anonimowy pisze...

Ten film wideo zostal...blablabla, nie mozna bylo umiescic openingow na swoim profilu?

Broken Fang pisze...

Dziękuje za informacje, o nie działających filmach, wszystkie znajdujące się w tym poście znów działają.