wtorek, 14 kwietnia 2009

Raport z Budowy: Master Grade MS-07B-3 Gouf Custom


MS-07B-3 Gouf Custom
Pilot: Norris Packard
Frakcja: Zeon
Witam w kolejnym raporcie z budowy tworzonym przy współpracy z Sunstorm Studios. Dziś przedstawiam wam pierwsza figurkę, która nie jest Gundamem! Tym razem jest to Gouf Costum z OVY Gundam 08th MS Team. Prawdę mówiąc myślałem, że pierw kupie jakiegoś Zaku, ale z uwagi na stosunkowo niską cenę zdecydowałem się na Goufa, tym bardziej, że pochodzi z jednej z najlepszych serii.

Miejsce(a) Pracy

Tu byłem, jeszcze pełny zapału i wigoru. Przygotowałem wszystkie potrzebne narzędzia do budowy. Jeszcze nie wiedziałem, że tak często będę zmieniał miejsce pracy...

Ręce

Budowa zaczęła się od rąk i szybko zgasiła moją początkową pewność siebie. Powodem była obecność śrub, które trzeba było wkręcić w stawy. Okazało się to trudne, a wręcz nie możliwe. Bawiłem się z nimi dobrą godzinę, po czym stwierdziłem, że zobaczę jak model poradzi sobie bez nich (śruby zostawiłem, na wypadek, gdyby były niezbędne.

Nogi


Element z poprzedniego zdjęcia obudowany płytami pancerza, reszta nogi, gotowa, do nałożenia płyt.


Początek końca budowy nóg, nałożenie pierwszej części pancerza, pozostałe dwie płyty, zamknęły szkielet.


Nogi, były zdecydowanie łatwiejsze w budowie niż ich odpowiednik u Gundamów, powodem jest mniejsza ilość płyt pancerza, a także fakt, że przy miały mniej skomplikowany system łączenia. Problem stanowiły za to śruby kolanach, przy których nieźle się namordowałem. Zdecydowanie nie polecam osobą niecierpliwym. Budowa stup za to poszła gładko, składały się z pięciu elementów, które łatwo wchodziły.

Tułów


Początek zabudowy tułowia; otwarta kabina pilota.
Tułów był wręcz banalny w budowie, chociaż ilość elementów potrzebnych do umiejscowienia w środku, początkowo sprawia problemy z ogarnięciem tego wszystkiego. Jednak gdy się skupiamy na pojedyńczych elementach a nie od razu chcemy wszystko połączyć. To element ten nie sprawi żadnych problemów.

Krocze


Nie było tu wielkiej filozofii, parę elementów i połączyć z tułowiem.

Reszta Pancerza zewnętrznego:

Sunstorm: "Zabawa w koraliki..."


Sunstorm: "Sprawność krawcowej: Zaliczone!"


Finalna forma tułowia wraz z kroczem. Prezentuje się naprawdę świetnie, chociaż przyłączenie przedniej części wraz z "koralikami", wymagała sporej sprawności manualnej jak i precyzji.

Połączenie Ukończonych elementów
Sunstorm: "Ahh.. Nareszcie koniec..., ale czekaj, chyba o czymś zapomniałem..."

Głowa
Sunstorm: "No tak głowa..., ale po co żołnierzowi głowa?"Sunstorm: "Argh... Znowu te cholerne koraliki!"
Głowa o dziwo, była całkiem skomplikowanym elementem, wymagała nie tylko precyzji przy naklejaniu, ale także precyzji przy "koralikach". Już nie wspomnę o problemach przy łączeniu jej w jeden kawałek. Zdecydoanie najtrudniejsza głowa.

Gotowy Model bez wyposażenia

Sunstorm: "No, teraz wszystko się zgadza!"

Wyposażenie

Miecz i bicz, nie sprawiły problemu, dwa, trzy elementy na krzyż.


Pierwsza z broni, a raczej jeden z elementów tarczy.


Model w pełnej okazałości (prawie), Getling przy montowany do tarczy, wraz z zasobnikiem amunicji, czyni ten element jednym z największą ilością elementów.

Podsumowanie
Budowa tego modelu, to była katorga, w głównej mierze spowodowane przez ogromną trudność wywołaną koniecznością przy montowania śrub, Dziwnym trafem bez nich model radzi sobie równie dobrze i nie ma żadnych szczególnie luźnych części, dodatkowo jeszcze upierdliwa budowa rur, za pomocą "koralików" była żmudna i wymagała sporej uwagi.
Sam Model za to jest świetny, doskonale odwzorował maszynę jednej z ciekawszych postaci drugoplanowych, Na szczególną uwagę zasługuje jego Getling, który mimo ogromu, znacząco nie umniejsza ruchliwości i pozowalności lewego ramienia. Polecam każdemu, o ile przemorduje się przez etap budowy :).

Mini Galeria gotowego modelu


Widok z przodu, Gouf na pierwszy rzut oka, jest identyczny jak Zaku.


Dużo mniejsza ilość szczegółów z tyłu robota w porównaniu do Gundamów.


Początkowo, tylko ta broń odróżniała Goufa od Zaku...


Gouf i jego miecz. Broń ta pojawiła w zasadzie tylko w 08th MS Team, gdyż nie przypominam sobie jej udziału w MSG.Tego zabrakło w raporcie, czyli, jak wygląda tarcza od wewnętrznej strony.


"Wyglądam jak Zaku, tak?!"


" Ktoś jeszcze myśli, że wyglądam jak Zaku?!""Czas na biwak!"


Gouf:"To twój koniec Federacyjna świnio!"
Ez8:" Ja to pamiętam trochę inaczej"


I ciekawostka, do zestawu jest dołączona figurka Norissa w skali 1:20, na początku wydawało mi się, że jest to mocno kiczowate, ale powoli się do niej przekonuje, kto wie, może ją pomaluje.

1 komentarz:

MacGazda pisze...

Figurka bardzo fajna wizualnie. Też nie bardzo rozumiem po grzyba w niej śrubki były potrzebne. Całkiem ładnie się prezentuje, ma niezłe uzbrojenie. Zaś pomalowanie figurki Norrisa to dobry pomysł - skąd myśl, że jest ona kiczowata?