poniedziałek, 10 czerwca 2013

Raport z Budowy: 1/100 MRC-F20 SUMOMRC-F20 SUMO
Frakcja: Straż Królowej Dianny 
Pilot: Harry Ord

MRC - F20 SUMO, czyli Strike Unit for Maneuver Operations, to najnowocześniejsza i najsielniesza jednoska skonstruowana przez Moonrace. Zbudowany z myślą o przestrzeni kosmicznej SUMO charakteryzuje się zwrotnością, szybkością i ogromną siłą co stawia go w zasadzie na równi z Turn A Gundamem, który jest na wyposażeniu Ziemskiej milicji. Mimo iż pomyślany został głównie o przestrzeni kosmicznej SUMO niewiele gorzej radzi sobie w warunkach grawitacji Ziemskiej i wciąż góruje w zasadzie nad wszystkimi innymi MS'ami. Ten egemplarz jest osobistym MSem Harrego Orda dowódcy straży Królowej Dianny. 

Zawartość pudełka
Gooooooooooooooold!!!

Nogi
Nogi budowało mi się dość trudno, głównie z powodudosyć nietypowego składania i żeby było śmieszniej jednocześnie typowego. Instrukcja z resztą w wypadku tego modelu, również umiała wysłać na manowce i to jak. Suma summarum w zasadzie po już złożeniu poszczególnych segmentów, jeden trzeba było rozebrać i złożyć odnowa, bo „silniki” w nogach włożyłem odwrotnie.

RęceTutaj również całość składało się dziwnie, chociaż nie aż tak jak wyjątkowo nietypowe nogi. Szczególnie kuliste naramienniki i ich montaż wydawał mi się wyjątkowo niepewny. Dłonie za to składało się bardzo fajnie i to pomimo, że są ruchome, co właśnie często powoduje katorgę w składaniu.

Korpus
Ten element, również znajduje się na granicy typowości, niby wszystko budowało się podobnie jak w klasycznych modelach 1/144 typu HG, ale było parę istotnych różnic; chociażby możliwość otworzenia silnika MSa, który znajduje się w korpusie.

GłowaTutaj było prosto, choć jak cały model stosunkowo „niezwykle”, głównie z powodu designu całości. Dano nam w tym elemencie wybór, czy dać Sumo „twarz” z conceptów, czy coś w stylu klasycznego oka z serii telewizyjnej. Osobiście zdecydowałem się na „zgodność z książką”.

Krocze Tu o dziwo było stosunkowo standardowo, bo nie kryje się tu żaden mechanizm transformacyjny ani nic takiego, szybkie złożenie i po sprawie. Sam kokpit również był prosty w konstrukcji.

Uzbrojenie

Uzbrojenie budowało się łatwo. Bardzo fajnie przedstawiają się te ostrza, które doskonale współgrają z stylistyką Moonrise. Beam Rife skojarzył mi się z Shoulder Cannon Predatora. 

Tuż przed złożeniem

I po złożeniu

 Video Podsumowanie

Brak komentarzy: