niedziela, 1 lipca 2012

Raport z Budowy: High Grade AMX-009 Dreissen


AMX-009 Dreissen
Frakcja: Neo Zeon
Znani piloci: August Guidan 

Podczas pierwszej wojny Neo Zeonu, siły Haman Karn potrzebowały MSa, który doskonale sprawdzi się w warunkach Ziemskich, rozwinięcie linii Domów nasuwało się od razu, a po pierwszych dniach inwazji na niebieską planetę Dreissen udowodnił wysoką skuteczność w walce zarówno na odległość jak i w zwarciu, dlatego szybko podjęto decyzje o masowej produkcji tego modelu. 
Dreissen był projektowany jako zwrotny i szybki MS do działań na Ziemi, choć AMX-009 sprawdzał się równie dobrze w warunkach przestrzeni kosmicznej. Pomimo większych gabarytów niż jego przodkowie z rodzinny Dom, jest od nich lżejszy i bardziej zwrotny, co czyni go wyjątkowo groźnym przeciwnikiem.

Zawartość pudełka

KorpusStandardowa budowa, bez większych niespodzianek, miałem tylko niewielki dylemat, czy wycinać jak w przypadku NZ-666 naklejki, czy użyć ich w całości, w zważywszy na "rękawy" postanowiłem, użyć ich w całości. Nieco uciążliwe było panelowanie rur. 

Głowa 

4 elementy i 3 naklejki, tutaj zawiodłem się na tym modelu najbardziej, brak obrotowego oka bardzo boli, a zważywszy, że jest to dosyć świeży model, wydaje mi się to wyjątkowo zaskakujące. A sama budowa? Prosta i łatwa. 

Ręce 


  Nic tak nie pomoaga w składaniu jak butelka dobrego piwa!Zapomniałem tutaj o dłoniach... Tutaj już było nieco więcej roboty i można przy nadmiernych pośpiechu zapomnieć o którymś elemencie P.C., prawie mi się to zdarzyło, gdy zbierałem elementy do pierwszego zdjęcia. Czasami dobrze jest dwa razy czytać instrukcje xD. 

NogiMocno DOMowe xD. Duże elementy pancerza plus śladowy szkielet wewnętrzny, bardzo przyjemnie się to składało, choć P.C.ki momentami krnąbrne trochę były. Niemniej wszystko trzyma się znakomicie i pozwala na spory zakres ruchu.
Zeong mass produce xD.
Krocze

Tradycyjnie uciekło mi zdjęcie gotowego krocza, ale będzie w zdjęciu zbiorczym, więc mi się upiekło. Tu było sporo do roboty, jak na HG, jest dosyć skomplikowane, cieszy fakt, że płyty osłaniające uda, są niezależne od siebie, co bardzo ułatwia pozowanie figurki. Sporą trudność sprawiły tu rury, które sprawiały mi problem przy połączeniu z "rdzeniowym" elementem krocza, Do tego dwie naklejki, których w zasadzie nie widać...

Plecak

Bardzo prosta budowa, plecak ma bardzo gustowne kuliste silniki i trzy wejścia na różnego rodzaju rozszerzenia (albo moduły na mocowanie na broń, albo złożone Tri Blade'y. Do zestawu zostały również dołączone rozłożone, które przy pomocy (nie załączonych w zestawie) plastikowych przeźzroczystych rurek podłączyć do plecaka. 

Uzbrojenie
Giant Bazooka


 Beam Lancer i Beam Tomahawk
 O dziwo miałem spory problem ze złożeniem Bazooki, generalnie chodziło o rękojeści, które nie chciały wejść w swoje gniazda, trochę się pomęczyłem, ale w końcu się udało.
Aha uprzedzając wątpliwości, lancer i tomahawk nie łączą się, to trzy różne elementy. No i zabrakło na zdjęciu Heat saber.

Tuż przed złożeniem modelu
 

i po
Jeden bardzo fajny element dodatkowy, część ramki D1 ma gniazda, gdzie można przymocować nieużywane dłonie i moduły do plecaka.

Podsumowanie
Mam mieszane uczucia co do Dreissena, z jednej strony ma świetny design, ma świetne wyposażenie, można Dreissena spokojnie uzbroić na dystans, jak i na zwarcie, co zwiększa jego walory wizualne. Niestety ma on parę dosyć jaskrawych wad.  Brak rurek do pokazania rozłożonych Tri Blade'ów, Heat saber to pojedynczy kawałek plastiku, a oko jest nieruchome, co w połączeniu z niemal nieruchomą głową kiepsko wpływa na pozowalność modelu, co mnie osobiście bardzo się nie podobało (Bawoo wypada lepiej, bo w pełni ruchomą głowę). Niemniej poza tymi wadami model sprawdza się świetnie, jest bardzo ruchliwy, ma uniwersalne gniazdo do podstawek, wspomniane świetne wyposażenie, no i na półce prezentuje się znakomicie, szczególnie jak zestawi się go z innymi modelami HG Zeonu. Po dłuższym namyślę zdecydowałem się go eksponować z dominującym wyposażeniem do walki w zwarciu, prezentuje się wręcz imponująco.

 Zdjęcia gotowego modelu

Plecak z Tri Blade'ami, wyposażenie do walki na dystans.

Beam lancer i Tomahawk osobno.

 A tu połączone, robi wrażenie.
Wzposażenie mieszane, jeden Tri Blade, Heat saber i Bazooka.

 Zeon nauczony przykrą niespodzianką którą im sprawił Alex Gundam, sami zaczeli montować dodaktowe uzbrojenie na nadgarstkach xD.

 "Niesławny" Heat Saber, smutne to trochę jest, w szczególności gdy ma się Doma, który ma porządnie wykonany z dwóch częsci Heat Saber.
Dreissen w drodzę na pole bitwy, wyposażenie czysto dystansowe.

  Do swojego protoplasty z czasów Wojny Jedorocznej.

 Zeonowe HG z tego samego okresu. Na Sinanju zabrakło miejsca xD

Do modelu klasy MG.

Znów MG, tylko z późnego okresu UC.

No i na koniec tradycyjnie do marek Hasbro.

1 komentarz:

anymous pisze...

To jest super!
ale sprawdź to:
Mój blog
Psiaki