niedziela, 4 kwietnia 2010

Raport z Budowy: High Grade GSX-401FW Stargazer
GSX-401FW Stargazer
Frakcja: Stargazer nie jest jednostką wojskową, ale badawczą, należącą do: DSSD:
              Deep Space Survey & Development Organization
Pilot: Selene MacGriff/ Supernowoczesna SI 

" Look up and move on.
Because you'll become jealous or frightened if you look to your sides or below you.
The one who looks up.
The one who'll look at the stars beyond.
Stargazer."

      Stargazer został skonstruowany w stacji orbitalnej DSSD, został wyposażony w eksperymentalny napęd nazywany: Voiture Lumiere wykorzystujący wiatr słoneczny i pozwoli ludzkości na badanie przestrzeni kosmicznej, jednak wyposażenie go w super nowoczesne SI spowodowało zainteresowanie Sojuszu Ziemskiego, która wysłała 81 Samodzielną Dywizje by zdobyć urządzenie, co spowodowało, że Stargazer musiał wziąć udział w walce doskonale wykorzystując swoje generatory tarcz jako broń. Także w konsekwencji ataku EA na DSSD Stargazer musiał  zastosować swój napęd w praktyce.

Zawartość Pudełka.

 Tułów
 Stargezer jest mieszanym modelem, trochę typowego budowania i trochę mniej typowego, tu jest w zasadzie nudno i klasycznie, choć tu mamy początek katorgi zwanej naklejkami.

Broń

Pistolet w tym modelu to nie porozumienie, złożyłem go dla samego złożenia, tak skończył w pudle.

Głowa

Głowa jak głowa, podobnie jak w przypadku Noira, jest typowa w budowie, ale nieco mniej w designie. Problematyczna była czerwona naklejka i oczywiście te złote, których wszędzie pełno, brak tu charakterystycznych nacięć na faceplatcie i brak działek Vulcan.

Dotychczasowy efekt budowy.

Ręce


Ręce nie sprawiły większych problemów, jedynie kłopot sprawiały złote nalepki, które są po prostu wszędzie, wejście na dłonie (tylko jedna para), są tym razem dużo lepiej zrobione niż w Noir.

Nogi
Dosyć typowa budowa z dodatkowymi dopalaczami na dolnej części nóg, no i oczywiście wszędzie obecne złote naklejki, które baaardzo dały mi w kość.

Krocze

Kolejna typowa budowa z upierdliwymi naklejkami, a te o dziwo były najtrudniejsze i wciąż nie chciały wpasować się tam gdzie trzeba (pewnie ze zmęczenia).
No i połączono obie połówki zaprezentował się schludny nośnik dla eksperymentalnego napędu, ale chyba czegoś tu brakuje?

Pierścień "Voiture Lumiere" (Żagiel Słoneczny)
Dosyć skomplikowany element, głównie te, które odpowiadają się poruszanie się pierścienia (sam pierścień, to dwie polówki), ogólnie rzecz ujmując po zakończeniu budowy ukazał się sympatyczny ruchomy element, będący wizytówką tego Gundama.

Model Gotowy! Pozostały jeszcze elementy doklimatyzujące :).

Efekt Beam Shield

Elementy proste w budowie i zajmujące góra minute, dwie. Ale za to po połączeniu modelu podstawki i tych pierścieni wyłania się jeden z najlepszych modeli tej klasy.


Podsumowanie
      Zawsze uważałem, że Cosmic Era to mało oryginalna dosłodzona przeróbka Kalendarza Uniwersalnego, aż obejrzałem krótką OVE: Gundam C.E.73 Stargazer, którą uważam za jedną z najlepszych ze wszystkich serii. A że swoje modele kupuje zazwyczaj na bazie mojej sympatii do serii i postaci, do model Stargazera szybko stał się moim priorytetem, nieco żałowałem, że ten Gundam nie otrzymał MG. 
      Jednakże nie mogę narzekać, bo wersja HG, świetna i generalnie nie można jej nic zarzucić, bez podstawki bardzo stabilny (zważywszy na pierścień, który znacznie pogarsza stabilność), sama budowa jest łatwa i instynktowna, jedyna trudność (bądź nie, zależy co kto lubi), jedynie fakt, że trzeba się zdecydować na dwie wersje naklejek: Czarne (przy wyłączonym napędzie i złote symulujące przepływ cząsteczek Voiture Lumiere, jak widać zdecydowałem się na złoty zestaw. Model ma sporą artykulacje, bardzo dobre solidne stawy, przez co ani model nie jest trudny w ustawianiu, ani nie rozsypuje się przy dotyku, dłonie łatwo wychodzą i łatwo się je wyciąga (6 HG potrzebowało Bandai, żeby zrozumieć, że te zastosowane w Noir są bardzo kiepskie). Stargazer jest bardzo przyjemnym modelem najbardziej oryginalnego Gundama od czasów RX-78 i Zety. 
      Warto zaopatrzyć się(gdy posiada się Stargazera) w wersje HG Strike'a Noir, który jest mechem, drugiego głównego bohatera serii i oba można umieścić na jednej podstawce. Jednak jeśli wybór jest pomiędzy Stargazerem i Noirem czy większością innych HG, to lepiej wziąć Stargazera.  

Zdjęcia Gotowego Modelu"Po co mi podstawka! Sam sobie zrobię!"

Warp 9! Engage! 

"To boldly go where no man has gone before."

Generatory Tarcz jako broń ofensywna? Tylko mózgowcy z DSSD mogli na to wpaść.

Zdjęcia Porównawcze
Do innego modelu klasy HG (UC).

Do Transformera klasy Deluxe.

Do modelu klasy Master Grade

Do MG Victory Gundam.

Do MG F91.

Scenka rodzajowa:
Brak komentarzy: