poniedziałek, 29 marca 2010

Raport z budowy: High Grade AMX-003 Gaza-C Haman Karn Custom

AMX-003 Gaza-C 
Frakcja: Zeon Axis/ Neo Zeon
Pilot: Haman Karn.

      Gaza C jest rozwinięciem modeli Gaza A i Gaza B i pierwszym masowo produkowanym przez Zeon Axis transformowalnym mechem (Gaza A i B były prototypami). Gaza C posiada bardzo prosty mechanizm transformacji co znacznie zmniejszyło koszty produkcji. Gdy Zeon Axis włączał się w Konflikt Gryps posiadał ponad sto sztuk maszyn tego typu.
     Wersja prezentowana w tym raporcie jest przeznaczona dla Haman Karn, jednak poza kolorystyką niczym nie różni się od standardowego AMX-003.

Górna część tułowiaGaza C to strasznie zakręcony model przy budowie, jeszcze mniej czytelny niż Methuss, w tych dwóch osobnych elementach, które będą stanowiły część korpusu najtrudniejsze było naklejenie srebrnej nalepki w jednym z elementów. (pierwszy z lewej)

Głowa

Poza elementami głowy, mamy tu od razu dołączone części korpusu, głowę buduje się na podobnej zasadzie co lewy górny element korpusu, głowa niestety (ale to zgodne z serialem) jest nieruchoma.


Plecak Szukałem, ale nie znalazłem jak się nazywa konkretnie ten element, najprawdopodobniej jest to dopalacz zawierający dwa działka. Sama budowa nie była skomplikowana, również panelowanie tego elementu było czystą przyjemnością, jasno zaznaczone i widoczne krawędzie.

Reszta Korpusu

Reszta korpusu, to dwa osobne elementy, swoiste podbrzusze i osłonka, oba nie sprawiały problemu, choć gumowy żółty kabel, lubił wyskakiwać. 


Dotychczasowe efekty Pracy

Beam Gun

Działo jest bardziej skomplikowane niż niektóre Beam Guny z MG, ogólnie nic w budowie tutaj trudnego nie było, jedynym irytującym elementem, jest (znów) żółty kabel, który lubi wyskakiwać i trzeba bardzo dokładnie, co nie jest rzeczą prostą.

 Ręce


Jest to w zasadzie jedyny element, który jest taki sam jak u innych HG, prosty kilka elementów i błyskawiczne złożenie.

Tarcze naramienne


Dwie identyczne tarcze, składało się je prosto, panelowanie również nie sprawiło trudności, choć muszę przyznać, że trudno paneluje się elementy wypukłe.

Nogi Same nogi jako takie trudne nie były, jedyny problem sprawiły mi stopy i te trzy palce zdarzyło mi się przymocować odwrotnie i musiałem całość rozbierać i składać ponownie. Tym razem jednak żółte kable nie sprawiały żadnych trudności.


Krocze
Krocze było stosunkowo skomplikowanym i trudnym elementem do złożenia, głównie dlatego, że to właśnie tutaj znajduje się główny mechanizm transformacyjny, przez co pełno tu ruchomych elementów, przez co trzeba bardzo uważać.

No i Gotowy Model

 Podsumowanie
       Gaza C nawet w porównaniu do Methussa jest modelem baaardzo nietypowym, zarówno z powodu przebiegu budowy jak i z samego Designu, można powiedzieć że został od oddany dokładnie, gdyż mamy tu model stosunkowo prosty, z banalnym wręcz mechanizmem transformacji, a przy tym wypadający całkiem nieźle, choć kupiłem go w głównej mierze dlatego, że pilotowała go Haman Karn, to jestem zadowolony z jego zakupu, największym mankamentem tego zestawu jest brak podstawki (dostępną za to w zestawie zwykłej Gazy C), dlatego, że model dużo lepiej prezentuje się w swoim alt modzie innym mankamentem są naklejki na ramiona, które lubią odchodzić, ale przy 3-4 poprawce zostają już solidnie na swoim miejscu. Podobnie jak u Methussa bardzo żałuje, że Gaza nie ma swojej wersji MG, no ale nie jest to popularny mech, gdyż bawił na ekranie bardzo krótko (jedynie Zeta). Jest to oryginalny bardzo solidny HG, w który warto się zaopatrzyć i trzymać w formie Mobile Armor.

A teraz trochę zdjęć gotowego modelu
Zbliżenie

 Alt Mode w locie, bardzo podobają mi się te chwytne kończyny, no i sam design maszyny, a to w zasadzie jedynie pochylony Gaza i odwrócone nogi o 180 stopni, siła w prostocie.


Alt Mode stojący: Przypomina mi działo samobieżne.

Gaza C - Uzbrojona i Gotowa.

Zdjęcia porównawcze
Do Transformera Klasy Deluxe.

Do innego modelu klasy HG.

Do modelu klasy MG (nie przypadkowo wziąłem ten model do porównania).

Do Victory Gundam MG.

No i na koniec
Rodzina MSów którymi posługiwała się Haman Karn.

Brak komentarzy: