sobota, 19 września 2009

Raport z Budowy: High Grade AEU-09Y812/A AEU Enact Custom Agrissa TypeAEU-09Y812/A AEU Enact Custom Agrissa Type
Pilot: Ali Al-Saachez
Frakcja: AEU (Advanced European Union)

Nie wiele mogę napisać o historii tego mecha, a w zasadzie to nic, bo Gundam 00 jeszcze przede mną i choć do serii telewizyjnej, jestem dosyć optymistycznie nastawiony, to tak model, który miałem przyjemność zakupić, nie zachęca wcale, a wcale do zapoznania się z Anime z którego pochodzi.


Sunstorm: "Trzy ramki? TRZY RAMKI?! To na pewno HG? A może, to First Grade?"

Korpus
Jeden z dwóch elementów, który składa się z większej ilości elementów, tym niemniej, nie było tu nic skomplikowanego, jedynie co mi zabrało więcej czasu, to te białe naklejki, które trzeba było nakleić, na dolny element.

Głowa

Podobnie skomplikowana co ręce, trudność w jej budowie wynikała, głównie z wielkości elementów.

Uzbrojenie
Sonic Rifle

Jeden z lepszych elementów tego modelu, bardzo dobrze się prezentuje, cieszy bajer w postaci wysuwanego ostrza.


Wyrzutnia rakiet nic dodać nic ująć, dwa elementy połączone ze sobą. Przy trybie mobile armor, wsuwa się w nią Sonic Rifle'a. Zabrakło zdjęć Defense Roda, z głównie powodu, mojego niedopatrzenia, a tak nawiasem mówiąc to jeden element plus dwie naklejki.

Ręce
Powiem nie bez złośliwości obok głowy i broni to najłatwiejszy element, który składał się z kilku elementów.

Górna część robota złożona


Nogi
Gdyby nie stopy ich komplikacja, nie byłoby większa od tej, którą reprezentują ręce. Nie mniej ich budowa nie zabrała dużo czasu.

Krocze


O zgrozo jeden z najbardziej skomplikowanych elementów, na tym etapie byłem tak rozkojarzony, że zapomniałem o jednym elemencie i tak, ten HG przez dobry tydzień przestał z niekompletnym kroczem.

Gotowy Model


Podsumowanie
Nie jest to najlepszy model, kupiłem, go głównie dlatego, żeby poćwiczyć panelowanie i nakładanie naklejek i kalkomanii, niestety model nie miał żadnej naklejki i nici z tego wyszły, na szczęście zapłaciłem za niego tylko 5zł, więc aż tak nie cierpię z powodu jego zakupu. Bardzo dobrze model podsumował mój kolega z redakcji Bloga: Akuma, że nie jest to HG, tylko DDG (Do dupy grade). Poza komplikacją na poziomie First Garde'ów. Cechuje go zerowa stabilność. Model co chwila się przewraca i ciężko wyłapać model w którym ten będzie spokojnie stał. A i tak jeden ruch powietrza i znów. Leży na podłodze. Głównie dlatego tak mało, jest zdjęć reprezentujących gotowy model. Czy warto go kupować? Może jak lubi się postać pilota i można go kupić za półdarmo (tak jak ja), to wtedy, można się zaopatrzyć i trzymać w formie myśliwca.

Kilka zdjęć z nieudanej minigalerii" Te dziecinne designy ze starych serii.. nie mogę na nie patrzeć... szczególnie na tego z wąsami".


- Litości...
- Mówiłeś coś o naszych designach?

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Kiepskie zdjęcia i głupawe opisy, model też złożony na odwal się, cóż nie każdy ma do tego talent... ale przynajmniej fajne zabawki masz...

Broken Fang pisze...

Zrób lepiej i jak już tak krytykujesz, to przynajmniej powiedz kim jesteś, a nie "anonimowy".