sobota, 8 sierpnia 2009

1/100 MG MSN-06S Sinanju Ver. Ka


Witam, w kolejnym raporcie z budowy tym razem przyjrzymy się budowie MG Sinanju. Jest to główny "zły" MS z Gundam Unicorn a zarazem ulepszona wersja Sazabi z Char's Counterattack. Jak narazie nie wiadomo kto będzie go pilotował tzn ja nie wiem nie doczytałem się nigdzie jak nazywa się pilot z racji tego że Anime Unicorna jeszcze nie powstało a jest tylko wersja książkowa. W każdym razie przejdzmy do rzeczy.


Budowę zacząłem standardowo od korpusu z kabiną pilota.

Bardzo fajnym elementem jest to że kabina pilota jest zrobiona z przezroczystego zielonego plastiku a nie po prostu szarego.


Na początku nie wygląda to ciekawie ani nadzwyczajnie ale....


... gdy dochodzimy do elementów zewnętrznych pancerza na który naklejamy złote nalepki, całość zaczyna nabierać bardzo ciekawego i fajnego wyglądu.Nie wiem jak wam ale mi bardzo się podobają te złote insygnia NEO ZEONU.


Sama budowa nie była skomplikowana jedynie na co trzeba było zwrócić uwagę to zęby równo i bez zagięć ponaklejać te złote nalepki które moim zdaniem prezentują się świetnie.
No i tym sposobem dotarliśmy do końca budowy korpusu z kablami energetycznym i złotymi insygniami. Najwięcej czasu zajęło mi naklejanie naklejek tak żeby były równo i idealnie zakrywały część.Ręce


Tu na uwagę należy zwrócić że z racji tego że jest to jeden z nowych Gundamów każdy z palców jest niezależny oraz zgina się w połowie umożliwiając bardzo ciekawe pozy ale więcej o tym później.
Naramienniki.


Głowa
Głowa jest bardzo Ciekawym elementem ponieważ po przymocowaniu do szyi przy każdym ruchu w lewo albo w prawo oko które jest zamieszczone na trybiku obraza się w jedną albo drugą stronę fakt z racji tago ze wizjer jest bardzo mały ciężo to pokazać ale bardzo fajny detal.


Górna część Sinanju po zmontowaniu do kupy ;]

Jak narazie model budowało się bezproblemowo jedynie upierdliwym elementem były koraliki na kable energetyczne oraz wszystkie złote nalepki do z insygniami.


Nogi
Zaczynamy od budowy stup i muszę przyznać że bardzo ciekawie się zapowiadały bo była to całkowicie odmienna konstrukcja stóp niż w innych Mobilach.

Nogi były całkiem skomplikowane i złożone ale bardzo fajnie się je budowało. Trudnością oczywiscie było nalepianie insygniów oraz układnie małych elementów reprezentujących małe bustery albo wyloty powietrza.

Krocze


No i znowu power cable....


Krocze nie było trudne do zbudowania ale te kable na sprężynach trochę irytujące były. W sumie ciekawe krocze bo nogi można przesuwać po przodu i do tyłu. Z tego co się orientuje jest to tak zwane krocze 2.0 bo wszystkie modele od RX78-2 2.0 podobne maja.


Plecak


Budowa plecaka była porsta szybka i przyjemna:P


MG 1/100 Sinanju zaraz po zbudowaniu:

Akcesoria:
1 x Tarcza
1 x Long Beam Rifle
1 x Grantnik
2 x Beam Saber
2 x Beam Axe
2 x Beam Long SwordA teraz torchę innych fot: MG MS SINANJU zaraz po zbudowaniu w kilku pozach:

Porówanie modelu stan prawie surowy i wykończony:


Front przed:


Front po:


Profil przed:


Profil po:Tył przed:Tył po:

Inne foty:


Sinanju: Musisz być przynajmniej taki duży żeby móc robić za mojego Nemezisa:


Tymczasem potrzymaj mi tarcze mały:


No ty się nadajesz na mojego Nemezisa :P

A teraz fotki zaporzyczone przedstawiajace model wykończony w różnych pozach. Zaporzyczyłem bo niechciało mi się spedzić kilkurdziesieciu godzin wypozowujac go w ten sposób.

Sinanju Lagan :P


Podsumowanie
Podsumowując MSN Sinanju jest rewelacyjnym modelem. Jeszcze żaden model nie sprawił mi tyle frajdy przy składaniu. Samo złożenie go nie było trudne acz naklejanie nalepek dekali i koralików było strasznie irytujące i czasochłonne. Ogólnie oceniam model na 10/10 ale z jednym zastrzeżeniem jego karabin nie zawsze chce dobrze leżeć w dłoni tzn ma tendencje do wypadania pomimo zaczepu, natomiast inne bronie jak i tarcza leża bardzo dobrze i solidnie no chyba że do tarczy dołączymy dwa długie miecze i granatnik to tarcza robi się dużo cięższa i nie trzyma się już tak dobrze na przedramieniu, natomiast na naramienniku trzyma się bez zastrzeżeń. Według mnie model jak najbardziej warty swojej ceny i czasu poświęconego w jego złożenie i wykończenie. Przez niego coraz bardziej zastanawiam się nad podstawką do niego i Unicorna. Jest to największy Mobil jaki posiadam ilość i jakość akcesoriów oraz plastiku z jakiego jest zrobiony robi naprawdę wielkie wrażenie szczególnie w połączeniu ogromnej pozowalności i złotych insygniów oraz białych deacali. Nie ukrywam że jak narazie jest to mój ulubiony MS i nie mogę doczekać się już anime. Na koniec mogę od siebie dodać że jest to szatańsko dobry model ^_^

4 komentarze:

Here and now pisze...

Świetne fotki.

Anonimowy pisze...

Fajna zabaweczka.

Anonimowy pisze...

Fajny, szkoda że nie wykończony...

Anonimowy pisze...

Zauważyłem na pewnym zdjęciu Unicorna. Masz może więcej zdjęć tego modelu? Bo zastanawiam się nad kupnem, tylko nie wiem którą wziąść wersję.