sobota, 27 grudnia 2008

Mobile Police Patlabor Minimum


Mobile Police Patlabor Minimum
Rok Produkcji: 2002
Liczba Odcinków: 3


Nie będę tu pisał całej recenzji, ponieważ mamy tu do czynienia bardziej z ciekawostką niż pełnoprawną produkcją, bo w sumie wszystkie trzy odcinki trwają nieco ponad 30minut. Jednak jest to bardzo przyjemnie spędzony czas.

Pierwszy odcinek, którego narratorem jest Goto, opowiada na temat pistoletu, który jest używany przez Labory, a także przez charakterystycznych członków drugiej sekcji. Wszystko oczywiście z dużą dawką humoru.

Drugi Odcinek to opowieść o samym Ingramie, co wpłynęło na powstanie takiego a nie innego Robota, a przy okazji, robiono sobie jaja z Getta Robo, Gundama i jeszcze paru innych produkcji. Narratorem jest Shigeo Shiba.

Trzecia i ostatnia opowieść, to o tajemniczej historii, w jaki sposób Dywizja 2 weszła w posiadanie nowoczesnej łodzi patrolowej, (która służy im jako kuter rybacki), kto się do tego przyczynił i jaki był ku temu powód. Najbardziej klimatyczna i śmieszna historia, sporo nawiązań do Patlabor 2 i…Poszukiwaczy zaginionej Arki. Narratorem tym razem jest Shinobu.

Całość jest godna polecenia, bardzo fajnie skonstruowana, postacie to rysunki na patyczkach (oczywiście przy okazji animowane), dużo dobrego humoru, nawiązań do innych serii z pod znaku Patlabor, jak i też zupełnie z nim niezwiązanych.

Brak komentarzy: