niedziela, 16 kwietnia 2017

Raport z budowy: High Grade RX-79[G] Gundam Ground Type


RX-79[G] Gundam Ground Type
Frakcja: Federacja Ziemska
Znani piloci: Shiro Amada, Karen Joshua, Terry Sanders Jr.

Gundam Ground Type to jedna z bocznych linii programu V, jako że wyprodukowano sporą liczbę części z myślą o RX-78 i aby ich nie zmarnować postanowiono złożyć z nich kolejnego testowego MSa (w tym wypadku zbudowano około 20 maszyn). Mimo podobieństw do linii RX-78, Ground Type różnił się dosyć znacząco, głównie w uzbrojeniu i zastosowaniu. Ground Type mimo możliwości posługiwania się bronią cząsteczkową korzystał głównie z podstawowych karabinów maszynowych, oraz dział 180mm, również różnica była w konstrukcji korpusu i głowy. Maszyny te były wykorzystywane podczas walk w południowo wschodniej Azji, oraz do obrony Jaburo. RX-79[G] posłużył również jako baza do różnych wersji rozwojowych. 

Korpus

 Tu się w zasadzie z całej budowy najwięcej działo, raz, że trzeba było naklejać, to dodatkowo, konieczne było złożenie mechanizmu rozkładanego plecaka, który jak na model klasy HG działa bardzo fajnie i sprawnie, niewiele przy tym odbiegając od większej wersji modelu. A żółta naklejka wkomponowuje się bardzo fajne.


GłowaJak na HG elementów było całkiem sporo a najgorszym i najtrudniejszym elementem było naklejenie oczu, aby te były symetryczne, generalnie głowy wyszły naprawdę bardzo fajnie, niezła rzeźba i ilość części pozytywnie wpływa na efekt.

Ręce


Sporo było tutaj pracy, gdyż trzeba było złożyć ich cztery. Generalnie jedyny z nimi problem jest taki, że nie ma wystarczającej ilości białych "nakładek" na manipulatory przez co wręcz mamy wyeliminowany po jednym na MSa. Tak to typowe ręce HG z tego 2007 roku, należy też pochwalić, że manipulatory dzierżą broń bardzo pewnie co ułatwia pozowanie.NogiTutaj miałem podobnie jak z rękami, bo trzeba było ich znów złożyć aż cztery. Mają bardzo fajną rzeźbę i miła niespodzianka (bo się nie spodziewałem) w postaci schowków na Beam Sabery w nogach, które działają bardzo dobrze, znów bardzo blisko wersji MG.Krocze
Drobne acz miłe zaskoczenie w postaci magazynków do karabinu, które są osobnymi elementami, niestety brak tu gniazda do standardowych podstawek HG.Tuż przed złożeniemI po złożeniu
Oba modele są identyczne, brak różnicy w odcieniu plastiku, czy innych zmian.

Uzbrojenie

Bardzo fajnie zrobione jest to działo 1:1 w stosunku do MG, niestety rozebranie go na części składowe, może być groźne dla elementów. 

 Również identyczne z wersją MG bardzo dobrze wykonane karabiny z możliwością wymiany magazynka.

Tarcza to popis, głównie dzięki świetnie działających nóżkach. 


Ach paczka papierosów... Bardzo fajnie oddano ten plecak i odpowiedni klimat również tu znajdziemy.Dodatki z zestawu Ground War set
 Bazooka jest bardzo klimatyczna i prosta w konstrukcji, jak wszystko z dodatkowych ramek otrzymujemy razy 2. Dostajemy też dwie pary nowych manipulatorów.

GMowa głowa... powód dla którego kupiłem ten zestaw. jest świetna i ma sporo części, na szczęscie Bandai nie poszedł tu na łatwiznę.


 Bardzo fajna konstrukcja, choć nie składało się ich równie przyjemnie co czołgi z poprzedniego Ground War Seta, to tutaj również mamy sporo genialnego klimatu i wspomnień ze starych sklejaków.

 Cały zestaw w pełnej krasie
  
 Pozostały tylko decale...

 At the bottom of Byston Well

Brak komentarzy: