wtorek, 7 lutego 2017

Raport z Budowy: High Grade MS-07B Gouf


MS-07B Gouf 
Frakcja: Zeon
Znani piloci: Ramba Ral
Gouf był MSem zaprojektowanym specjalnie do działań na Ziemi, jednak jego produkcja została szybko zakończona na rzecz nowocześniejszego Doma. Gouf przewyższał Zaku II pod każdym niemal względem i mimo krótkiej linii produkcyjnej Goufy służyły w zasadzie na każdej linii frontu ziemskiego podczas wojny jednorocznej, doczekał się również wielu wersji rozwojowych takich jak Gouf Flight Type.
Korpus

Korpus to klasyczna konstrukcja znana z obecnych modeli HG, bardzo miłym akcentem są elementy z przeźroczystego plastiku zamiast prostackich naklejek.Głowa

eee... no cóż... głupia sprawa, bo to nie jest ta głowa co powinna, gdyż odnowiony Gouf korzysta z ramek R35 z HGBF i między innymi możemy znaleźć właśnie głowę R35, kapnąłem się dopiero przed nakręceniem video recenzji, główną różnicą jest grubsza "gęba" w oryginalnym Goufie.

NogiNogi jak to nogi, jakoś nie potrafię nic ciekawego o nich napisać, poza "klasyczna budowa znana z modeli HG", mocno podobna do konstrukcji nóg Zaku II z tej linii z różnicą braku kabli na udach.

Krocze


Tutaj nieco dziwna odmiana przednie płyty pancerza nie są podpięte pod główną "belkę", ale do bocznych płyt pancerza, ciekawe rozwiązanie, ale mam wrażenie, że klasyczne przecinanie przednich płyt sprawdza się po prostu lepiej i pewniej, bo nie wylatują z gniazd.


Ręce


Również klasyczna konstrukcja, ze świetnymi bardzo klimatycznymi naramiennikami. Jedyna różnica między prawą a lewą ręką jest gniazdo na bicz w prawej ręce, obie posiadają gniazda dla Goufowej tarczy. Miłym dodatkiem są dodatkowe manipulatory dwa typowe do trzymania broni białej plus dedykowany dla bicza.

Tuż przed złożeniemI po żłożeniu

Uzbrojenie Kolejny miły akcent w postaci ostrza z odpowiedniego plastiku zamiast albo naklejki, albo pojedynczego kawałka, do tego dostajemy dwa, a rękojeść można umieścić na tarczy. Fajna jest też ręka - broń, gdzie miłym dodatkiem jest niewielka artykulacja tych beczkowych palców.

I Gouf dozbrojony

At the bottom of the Byston Well 

1 komentarz:

Ranalcus pisze...

Niebieski Nie Zaku, najlepszy Zaku.
Ciesze się że znowu są recki na blogu, niestety filmik dopiero po pracy odpale to teraz przynajmniej przeczytam raport.