poniedziałek, 28 listopada 2016

Raport z Budowy: High Grade AMX-004 Qubeley


AMX-004 Qubeley
Pilot: Haman Karn
Frakcja: Zeon Axis/Neo Zeon

Qubeley to szczytowe osiągnięcie techniczne Zeonu podczas konfliktu Gryps. Opracowana na bazie danych pozyskanych z MS-09R4 Psycommu Rick Dom "Schnee Weiss" oraz prototypowej Qubeley jest pierwszym MSem dla Newtype'ów wyposażonym w zminiaturyzowany system Psycommu, dzięki czemu Qubeley może korzystać z Funneli. W przeciwieństwie do prototypu AMX-004 jest pozbawiona działa cząsteczkowego, zamiast tego na wyposażeniu znajdują się dwa działka cząsteczkowe w nadgarstkach, które w razie konieczności walki w zwarciu mogą służyć za klasyczne Beam Sabery. Haman Karn wykorzystywała Qubeley jako osobistą maszynę zarówno podczas konfliktu Gryps jak i pierwszej wojnie Neo Zeonu. Powstały również dwa warianty, nazwane Qubeley Mark II, różniące się od oryginału liczbą funneli i poprawionym PSycommu.

Korpus


Korpus był prosty w budowie, bez szczególnie skomplikowanych elementów, niemniej tutaj już widać jaką ewolucje przeszły HG od tego 1999r., dużo lepsze proporcje i brak wystających elementów, zanikła też toporność w wyglądzie korpusu, która najbardziej mnie kuła w oczy w starym HG i nawet trochę w MG.
Głowa

"W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku" - wersja HG tym razem. Głowa przypominająca nieco głowę Xenomorfa z serii Ridley'a Scotta, trzy elementy i jedna naklejka. Design otrzymał lekki lifting, zwiększający smukłość, której brakowało w poprzednich Qubkach.
Ramiona


Najważniejszy pod względem designu i zmian w stosunku do poprzednich wersji Qubka. Skrzydła są super dostały więcej elementów, szczególnie "wewnątrz skrzydeł" Qubeley zdobyła więcej elementów i przez to szczegółów. Do tego manipulatory już nie są z PoliCapów, są też przede wszystkim w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu Qubek wygląda taj jak powinna. Generalnie to dzięki zmianom w rękach ten HG okazuje się być lepszy zarówno od starego HG jak i od starawego już MG.

Nogi

 Nogi jak to nogi, mamy tutaj coś w stylu nawet wewnętrznego pancerza, konstrukcja przez charakter samego Qubka nie jest szczególnie trudna, a przy tym dostajemy nogi o bogatej artykulacji (Qubek wożony na podstawkę daje sporo możliwości).

Krocze


Klasyczna konstrukcja doposażona w gniazdo na podstawkę dedykowaną HG.

Ogon

To co najbardziej uwielbiam w MSach wyposażonych w Funnele... czyli ich zasobniki ;). Nie wiem czemu, ale kocham tą upierdliwą czynność umieszczania pojedynczych działek w ich gniazdach, mimo że mniejsze niż Funnele Kasi, to jednak działka Qubka wkładało się równie przyjemnie...

Tuż przed złożeniem modeluI po złożeniu


Kilka zdjęć gotowego modelu
At the bottom of Byston Well

1 komentarz:

Ranalcus pisze...

Teraz pora zrobic Kitbash Quebleya z Gundam G-Lucifer