poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Raport z budowy: High Grade STH-14s Hyakuri


STH-14s Hyakuri
Frakcja: Teiwaz
Pilot: Lafter Frankland

Jest to jeden z podstawowych MSów stosownych przez Taiwaz i grupy mu podległe (takie jak Turbines) to lekki i szybki MS stosowany głównie jako jednostka zwiadowcza. Hyakuri posiada zdolność "transformacji" to trybu lotu, który pozwala mu na szybszy lot. Z powodu problemu z wyważeniem Hyakuri jest stosowany prawie wyłącznie w przestrzeni kosmicznej Hyakuri jest wyposażony w reaktor Ahab, a podstawowe uzbrojenie to karabiny JEE-101 110mm i Knuckle Shield, które mogą służyć jako broń walki bezpośredniej. W innych wariacjach wyposażenia Hyakuri może służyć jako MS szpiegowski czy zaopatrzeniowy.

Korpus


 

Korpus to swoisty wstęp do całej linii Orphansów, czyli proste a efektywne konstrukcje, wiele składania tutaj nie było, wszystko składało się szybko i bardzo łatwo, a efekt końcowy naprawdę cieszy oczy, aż dziw bierze z jakiego anime te modele pochodzą.

Głowa


Trzy elementy i kilka kropek markerem, nic szczególnie trudnego.

Ręce

 Całkiem fajny element, bardzo mi się podoba, że ręce są tak surowe, przez co MS jeszcze bardziej sprawiają wrażenie, że to w zasadzie jeden wielki silnik do którego doczepiono elementy MSa.

Nogi
Nogi to jak zwykle najbardziej skomplikowany element budowy, ale mimo to i ten element jest mało skomplikowany, a przy tym efekt końcowy jest satysfakcjonujący, jasne, można się czepić, że stopy są zbyt małe, ale na szczęście rekompensuje to dedykowana podstawka, która jest dodana do zestawu.

Tuż przed złożeniem modelu

I po
Sam MS prezentuje się cóż... ciekawie, kojarzy mi się z jakimiś robotami żołnierzami z serii jakiegoś Cyberpunku, bądź post apo, brakuje jednak wciąż najbardziej istotnego elementu: "plecaka".

"Plecak"
Najbardziej istotny element budowy, stanowiący główny napęd  MSa, plus jego tarcze, które mogą stać się czymś w rodzaju kastetów, także tutaj wykorzystujemy wszystkie naklejki dodane do zestawu, ale na szczęście oprócz jednej wszystkie nakleiłem bez większych problemów i zajęło mi to może dwie trzy minuty. W tym elemencie dostajemy "kieszenie na główne uzbrojenie Hyakuri: 

JEE-101 110mm
Karabiny są... BARDZO FAJNE!!! Łatwe w budowie, coś w stylu standardowych budów HG, tyle, że dzięki ruchomym rękojeścią możemy ustawiać je w dowolnych pozycjach, również możemy "transformować" całego MSa bez wyciągania ich z manipulatorów (potrzeba do tego odpowiedniej wprawy.
Zdjęcie gotowego modelu

At the bottom of the Byston Well

Brak komentarzy: