sobota, 14 listopada 2009

1/100 MG MS-06R-1A Zaku II Shin Matsunaga Custom Ver. 2.0MS-06R-1A Zaku II Ctp. Shin Matsunaga Custom


Frakcja: Księstwo Zeonu.
Pilot: Ctp. Shin Matsunaga

MS-06R-1A Zaku II jest najbardziej zaawansowanym modelem Zaku II fakt od wersji S i J różni się tylko plecakiem i systemem silników odrzutowych na nogach.
Wersja 06R jest wersją High Mobility Type przeznaczona do walki w kosmosie i prawo aby jej używać tylko najlepsi piloci Zeonu. Do nich należy również Kapitan Shin Matsunaga zwany Białym Wilkiem lub Białym Wilkiem Solomona("The White Wolf of Solomon"). Tak jak dla Chara charakterystycznym kolorem jest czerwony tak dla Matsunagi jest to biały. Pilotował on wiele różnych mobili takich jak Kampfer czy Gouf Custom jednak największa sławę zyskał pilotując Zaku. No ale dosyć historii ;] Chciałem zaprezentować jeden z najlepszych modeli mobili jakim jest Zaku II, jest ich mnóstwo wersji ale różnią się naprawdę drobnymi szczegółami takimi jak plecak nogi i akcesoria. Natomiast szkielet wewnętrzny jest praktycznie taki sam w każdej wersji! No wiec zaczynajmy!Korpus

I tu mamy pierwszy ciekawy element Zaku II mamy możliwość za pomocą przełącznika umieszczonego z tyłu korpusu na zmienianie strony po której siedzi pilot wiec może on siedzieć albo po lewej albo po prawej stronie korpusu. Drugą interesującą rzeczą są ramiona które maja wielką mobilność i mogą być niezależnie od ręki wysunięte do przodu!


Tu powinien być jeszcze znaczek radioaktywny fakt gdy robiłem zdjecie zapomniałem go nanieść tu znajduje się reaktor atomowy Zaku :)


Podsumowując Korpus budowało bardzo przyjemnie i bez większych trudności na uwagę warto zwrócić na ilość ruchomych elementów i rozwiązań. Np. ramiona mogą być wysunięte do przodu niezależnie od rąk.Plecak

Nowe kable na korale to bardzo głupi pomysł miało być prościej a jest trudniej niż wycinanie ich z ramki. Koraliki lubią się blokować i tak trzeba wycinać całość.Po zbudowaniu plecaka odrzutowego i połączeniu go z korpusem mamy kompletny korpus z plecakiem. Plecak to jedna z głównych różnic i przewaga 06R-1A nad wersjami J i S. Ponieważ wersja R Zaku to High Mobility Type!

 Głowa

W budowie głowy największą trudność sprawiło nakładanie korali. Brak zdjęcia głowy z nałożonym pancerzem uzupełnię w dalszej części raportu w różnicach pomiędzy wersjami.
Na szczególną uwagę należy zwrócić na ruchome oko poruszające się zgonie z ruchem głowy.

Ręce

Ręce poza dużą ilością elementów nie są skomplikowane do złożenia ale przez swoją unikalną budowę nadają modelowi bardzo duża paletę ruchów. Najlepsze ręce jaki widziałem w modelu niby Sinanju ma podobne ale te są dużo lepsze!

Nogi

Do tego miejsca budowa nóg każdego Zaku II 2.0 jest taka sama.


Nogi są rewelacyjne i gdyby nie kable energetyczne które ograniczają ich pozowalność były by boskie! Budowa oczywiście problemem jest nakładanie korali ale tak czytając instrukcje nie powinno być kłopotu z ich poprawnym złożeniem.


Krocze

Krocze jest raczej standardowe i z budową nie ma żadnego problemu. Na uwagę warto zwrócić na zaczep na bazookę i magazynek;]


Akcesoria
Z racji tego że posiadam 3 modele Zaku prezentuje od razu wszystkie możliwe kombinacje jakie można uzyskać z części MS-06R-1A inne Zaku przeważnie posiadają tylko Heat Hawk, Zaku Machine gun i standardową bazooke 120mm, która znajduje się na samej górze zdjęcia.


Akcesoria MS-06R-1A Zaku II


Różnice pomiędzy Zaku II R S J ;

Pierwszą może nie różnicą ale możliwością każdy z zaku posiada 3 głowy zwykła goła, z antenką typu Commander Type oraz High mobility.


Kolejną różnica są nogi od lewej J,S,R type


Ostanią z różnic są plecaki i tak jak na poprzednim zdjęciu od lewej J,S,R type


No i na koniec mini galeria możliwości wypozowania:

Retarded

Martial Arts


Zeon Gang Bang :)


Podsumowanie
Wiec podsumowując Zaku II 2.0 jest jednym z najlepszych modeli dostępnych na rynku nie zależnie od tego jaką wersję się wybierze każda wymiata pozowalnością i jakością wykonania oraz wyglądem. Zaku II 2.0 to model który musi się znaleźć w każdej kolekcji fana Gunpla o Zeonu nie wspomnę. Długo mógłbym pisać o zaletach tego modelu i przewadze nad innymi. Fakt faktem modele federacji oznaczone numerkiem 2.0 też są bardzo dobre choć nie posiadają aż takiej pozowalności jak Zaku II ver 2.0. Wiec powiem krótko Zaku II 2.0 oceniam na 10/10 i wcześniejsze modele federacji mogą mu po prostu.....

Brak komentarzy: