czwartek, 22 stycznia 2009

Raport z Budowy: Master Grade RX-78-2 Gundam Ver. 1.5


RX-78-2 Gundam

Pilot: Amuro Ray
Frakcja: Federacja Ziemska

Witam w kolejnym Raporcie z budowy, trzecim z kolei, jak zauważyliście w poprzednim, w części zdjeć pojawił się Legends Sunstorm, który przypadkowo stał się maskotką tych cyklicznych artykułów i będzie już nam towarzyszył od zawsze.
A co dziś podano do stołu? Dziś mam wam do zaprezentowania RX-78-2 w klasie Master Grede. Ci którzy choć trochę orientują się w świecie Gundama, to zapewne wiedzą, że model ten przectawia pierwszego Gundama w historii.

Tułów i Głowa

Pierwsze koty, za płoty.

Jedna z najbardziej zaskakujących mnie rzeczy w poszczególnych modelach, jest miejsce od którego rozpoczynamy budowe, w przypadku Zety była to głowa, Qubeley rękce, a w przypadku RX-78 jest to tułów, ciekawe od czego rozpoczne budowe RX-178? Krocza? Mogli by naprawdę zdecydować się, na jednolitą kolejność budowy dla wszystkich modeli. Nie mniej budowa tułowia podobnie zresztą jak w przypadku Qubeley, miała kilka momentów, gdzie trzeba było umieścić, elementy w trudno dostępnych miejscach, więc do boju, znów ruszyła penceta. Sama głowa zajeła mi góra 10min. Z czego większość czasu albo nalejałem oczy, albo patrzyłem w instrukcje, czy łącze elementy w prawidłowy sposób.


Ręce
Elementy składowe, gotowe do połączenia.


Rąsia gotowa.

Ręce gotowe i podpięte, pozostały naramienniki.


Ręce nie stanowiły większego problemu, jedyną sprawę na którą trzeba było uważać, aby nie zapomnieć o elementach tworzących staw ( dzięki Pieta, dzięki tobie opanowałem do perfekcji składanie i rozbieranie Gundamowych rąk). Niemniej kilka minut sporej uwagi, zaowocuje szybkim i sprawnym montażem.

Nogi

Sunstorm:"A teraz, niech mi ktoś wytłumaczy: Co to cholera jest?!"


Sunstorm: "Dobra, zacznijmy od czegoś prostszego np. stopy."


Sunstorm:"AAA, więc to był szkielet nogi!"


Noga w pełni gotowa.Muszę przyznać, że nogi sprawiły mi nie lada problem, szczególnie, jak spojrzałem na tą jedną ramkę, to niemal chciało mi się zapłakać, do tego, trzeba było wkręcić w szkielet stopy jedną śrubę (widoczne na 3 zdjęciu dotyczącym nóg), do teraz zastanawiam się po co, bo model chyba bez niej mógł sobie radzić bez problemu.

Krocze

Sunstorm: "Takie nie pozorne, a zabrało tyle czasu i wysiłku."Szczerze powiedziawszy, był to element równie prosty, co irytujący, szczególnie umocowanie stawów kulkowych do nóg, zabrało mi w cholerę czasu, bo za nic, nie chciało wieź, jednak, po dobrych trzydziestu minutach, cholera zaskoczyła,a dopasowanie płyt pancerza było już drobnostką.

Zakończenie budowy modelu

Model ukończony, pozostało jeszcze uzbrojenie, całość zajęła mi jakieś 4-5 godzin.

Uzbrojenie

Karabin cząsteczkowy, najbardziej charakterystyczna broń pierwszego Gundama, wygląda świetnie, choć dla niektórych może zbyt archaicznie, działko, ma wysuwany dodatkowy uchwyt, by mech mógł dzierżyć broń dwurącz.


Hyper Bazooka robi wrażenie i tylko fakt, że RX-78, bardziej kojarzy się ze swoim działem cząsteczkowym, Gundam nie dzierży tej zabawki na półce.


Jeden ze szczątkowych elementów superrobots w pierwszym Gundamie, nieco dziwaczna broń: Gundam Hammer. Budowa kuli wymagała cierpliwości, łańcucha precyzji i cierpliwości.


Tarcza: Ilość tarcz, jakie Amuro zniszczył w przeciągu całej serii TV, liczona jesr w setkach. Tarcza jest solidna, i robi dobre wrażenie.

A oto i efekt mojej wieczornej pracy, solidny i świetny model jednego z najbardziej kultowych Gundamów.


MiniGaleria/Opis
Prawdę powiedziawszy RX-78 doszedł do mnie przypadkowo, bo pierwotnie był zamówiony jego następca RX-178, przez pierwszy moment byłem zły. Jednak po chwili zmieniłem zdanie i po budowie byłem naprawdę miło zaskoczony. Figurka jest niezwykle stabilna, najbardziej trwała z moich Master Grede'ów, łatwo się pozuje i stoi bez żadnych problemów. Jedyne dziwo to już wspomniane dwie śruby w obu nogach i szkielet nogi zbudowany z jednego bardzo skomplikowanego elementu. Podsumowując musze powiedzieć, że model uważam za niezwykle udany, sczególnie wspomniana już stabilność.

Widok z Przodu.

Widok z tyłu.

Gundam dzierżący Gundam Hummer, który wielokrotnie przyniósł mu zwycięstwo.


Ciesząca się złą sławą wśród Rick Domów Hyper Bazooka, która przyniosła zniszczenie całym legionom Sił Zeonu.Jedna z najsłynniejszych broni Gundama: Beam Saber. Kożystał z niej po wyczerpaniu amunicji w Karbinie bądź w Bazuce, nie mniej Beam Saber też ma na kącie dziesiatki Zaku.No i w końcu Beam Rife, podstawowa broń Rx-78, ma na kącie niezliczoną ilość Zaku i innego sprzętu Zeonu, świetna i klimatyczna broń.


2 komentarze:

MacGazda pisze...

Figurka (złożona) bardzo fajnie wygląda kolorystycznie.

Shocky pisze...

Sunstorm składający model do kupy - epickie. Fajna zabawa, nie ma co. :)